Sbírka i mimořádné členské příspěvky. ČSSD řeší, jak zalepit 337 milionů

Autor: ČTK, val - 
6. 4. 2016
08:59

Politické grémium ČSSD od rána řešilo, jak se vypořádat s úhradou 337 milionů korun za dávné právní služby advokáta Zdeňka Altnera. Místopředseda pro hospodaření Martin Starec navrhnul ušetřit letos 55 milionů korun. Prozradil, že jedním z opatření, která mají začít platit okamžitě, je i sbírka. Členové by také mohli být vyzváni k uhrazení mimořádných příspěvků. 

Starec po jednání grémia zopakoval, že šetřit bude strana na všem a na všech. „Já jsem předložil komplexní návrh 20 bodů, těch 20 bodů bylo schváleno. Celková úspora v rozpočtu pro rok 2016 má hodnotu 55 milionů, je to realistické a propočítané," řekl novinářům.

Místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec po středečním grémiuMístopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec po středečním grémiu | ČTK/Michal Kamaryt

Konkrétních 20 bodů, kde se bude šetřit, bude večer projednávat předsednictvo sociální demokracie. Starec je zatím nechtěl prozradit. Potvrdil ale, že by mohli být členové strany vyzváni k zaplacení mimořádných příspěvků, navýšení aktuálních běžných příspěvků mezi variantami není. Má vzniknout sbírka. „Sbírka tam nepochybně je,“ uvedl.

Ještě před jednáním nastínil svou vizi místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. Podle něj bude muset strana šetřit na kampani před letošními volbami, na kterou ČSSD původně vyčlenila 100 milionů korun. „Bude potřeba využít více aktivity členů a funkcionářů v rámci kampaně a já si myslím, že to může být nakonec pozitivní,“ uvedl před jednáním grémia.

„My si musíme samozřejmě vzít úvěr, abychom zaplatili tu pohledávku, pak musíme najít způsoby, jak šetřit, abychom úvěr mohli splácet. Myslím, že nejvíc prostředků vynakládáme na kampaň, já za sebe nevidím třeba billboardy jako příliš užitečné,“ uvedl předseda senátorského klubu Petr Vícha..

Altner vyhrál spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu sociální demokraté musí zaplatit částku přes 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě.

Spor začal v roce 1997, kdy ČSSD uzavřela s Altnerem smlouvu o právní pomoci v kauze Lidový dům s tím, že za pomoc mu bude vyplacena smluvní odměna ve výši deset procent z hodnoty Lidového domu, pokud se podaří prosadit právo ČSSD. Smlouvu dojednal tehdejší místopředseda strany Ivo Svoboda a podepsal ji tehdejší předseda Miloš Zeman.

Čelní představitelé strany dorazili ráno na jednání grémia:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1912 ( 6. dubna 2016 18:22 )

KRÁCT JIŽ NEMOHOU !!!

panda82 ( 6. dubna 2016 14:42 )

Co to pro ty mozky vygumované je, tak by to dopadlo i se státními penězi, ještě že to má pod palcem Babiš, Sobotkovi chybí s tím svým ajncámblem zodpovědnost, voliči ještě nejsou nutnost, je brzo,ještě je nepotřebuje

Zobrazit celou diskusi
Další videa