Sobotka: Kauza „Lidový dům“ nesmí ČSSD před volbami finančně zruinovat

ČSSD začne podle předsedy strany šetřit. Nutnost zaplatit více než 300 milionů v kauze "Lidový dům" snad prý nepoškodí stranu finačně před volbami, řekl Sobotka.  (Autor: ČTK/Blesk - Lucie Zendlova)
Autor: ČTK, kle - 
1. dubna 2016
23:00

ČSSD začne hledat úspory uvnitř strany a udělá vše pro to, aby nutnost zaplatit více než 300 milionů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi z kauzy „Lidový dům“ nedopadla na podzimní volební kampaň, řekl ve Washingtonu premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Omezení politické soutěže v Česku v důsledku rozhodnutí soudu by podle něj nebylo dobré. Strana uvažuje o tom, že peníze uhradí z úvěru.

„Já myslím, že budeme postupovat tak, aby se ta úsporná opatření co nejméně dotkla činnosti sociální demokracie směrem k voličům, to znamená, musíme mít prostor, alespoň elementární, minimální prostor, abychom mohli konkurovat ostatním politickým stranám,“ řekl Sobotka na dotaz, jestli se úsporná opatření dotknou i volební kampaně před krajskými a senátními volbami.

„Asi by nebylo úplně v pořádku, kdyby tímto rozhodnutím soudu došlo k nějakému omezování politické soutěže v České republice,“ dodal.

ČSSD začne šetřit

Místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec nyní podle Sobotky připravuje návrh razantních úsporných opatření, která se dotknou především vnitřních nákladů strany. Zároveň mapuje možnosti pokrytí výdajů, které bude muset podle Sobotky strana pravděpodobně realizovat z cizích zdrojů formou úvěru.

Altner, který jako jeden z právníků ČSSD zastupoval ve sporu o Lidový dům, na straně vysoudil přes 337 milionů korun.

Ondra83 ( 6. dubna 2016 10:49 )

Kauza "Lidový dům"ČSSD nezničí, ČSSD zničí jejich nesmyslné chování v poslanecké sněmovně, přiblbla hesla jako "stát není firma"a neschopné vedení strany.

tomik007 ( 2. dubna 2016 19:57 )

 Ty musej mit penez jako zelez - kdyz je 350 milionu nezruinuje.

hejhej ( 2. dubna 2016 16:19 )

ČSSD zase bude před volbama slibovat askutek?? Jak s církevními restitucemi. Této straně se už nedá vůbec věřit. Sobotka leze do análního otvoru EU, nezajímá ho názor lidí, ale stupidně bude slibovat nesplnitelné. Už ten bilbord , který si nechali zhotovit je trapný. Ani do komunálních voleb není vhodné tuto stranu volit, jaké předsednictvo, takoví členové.

tuba24 ( 2. dubna 2016 09:50 )

zajdi k doktorovi, lieky co beres prestavaju posobit

anno ( 1. dubna 2016 23:29 )

Co vyrobit nějakou tu malou jadernou bombičku a prodat ji kamarádu Pétovi na Ukrajinu, vždyt nyní jste pane Sobotko po jaderným summitu v USA jednen z najvětších oborníků u nas i ve světě!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud