Valachová sestavila inkluzivní tým. Má ale háček. Je tam i muž, který o tom neví

Blesk zahájil projekt „Stop škodlivé inkluzi“. Společné vzdělávání všech žáků prosazuje ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).  (Autor: Sport - Pavel Mazáč a archiv Blesku)
Autor: red - 
17. března 2016
18:46

Ministryně školství Kateřina Valachová (39, ČSSD) na jednání se zástupci Asociace krajů a Svazu měst a obcí představila svůj plán školení a seminářů pro učitele, ale i personální obsazení Expertního týmu MŠMT pro společné vzdělávání. Někdo ani netuší, že v něm je.

Mezi dvaceti dvěma zástupci týmu, který „sdružuje zástupce asociací škol, neziskových organizací a dalších aktérů, pedagogicko-psychologických poraden, fakult vysokých škol i odborníků z praxe“ nechybí pochopitelně představitelé neziskových organizací. Za Open Society Fund Mgr. Veronika Doležilová, za Člověka v tísni Šimon Pánek, za ČOSIV pak Klára Laurenčíková. V týmu, který se bude zabývat otázkami provádění společného vzdělávání, nechybí ani Bohumil Kartous, vedoucí komunikace EDUinu (více o propojení ministerstva s neziskovými organizacemi najdete ZDE).

Video Přehledně: Jak si vysvětlit premiérovy výroky k inkluzi škol? - Zuzana Štíchová, Petr Soukup


Zarážející na seznamu je i rozpor v odkazech ministerstva. Zatímco na stránkách figuruje i jméno Stanislava Drbouta z Asociace speciálních pedagogů, v jiném odkazu ministerských stránek chybí.Sděluji, že kolega Stanislav Drbout se svou účastí v tomto týmu osloven byl, ale žádný souhlas ke svému zařazení to tohoto „expertního“ týmu nedal,“ uvedla Marcela Bernardová z Asociace speciálních pedagogů. Podle informací Blesku pan Drbout pouze sdělil, že tento požadavek ze strany MŠMT přednese Radě ASP ČR a ta posoudí, společně s ním, nakolik je požadavek ze strany MŠMT pro asociaci přijatelný.

Video Sobotka - Inkluze - Blesk TV

flesch2z ( 17. března 2016 20:52 )

Myslím, že kdyby ta všeho ničitelka dostávala méně peněz, pak by toho i méně zničila.

flesch2z ( 17. března 2016 20:47 )

Přesně tak si představuje Valachová inkluzi - já ti řeknu, že jdeš tam a budeš tam, jinak nedostanu pachy a já je chci, protože jsou vééliký, tak se přizpůsob.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud