Utajení po česku: Toto je náš agent Psík, ukazoval web ministerstva obrany

Autor: ČTK, kle - 
25. 2. 2016
15:14

Informaci o tom, že Martin Psík, jeden z Čechů unesených v Libanonu, je příslušníkem armádní tajné služby, bylo možné zjistit z webu ministerstva obrany. Na stránkách je jeho jméno, služební zařazení i fotka, upozornil ve čtvrtek server Neovlivní.cz. Psík byl jedním z pětice českých občanů, která se na začátku února zhruba po půlročním zajetí vrátila z Libanonu.

Fotografie pochází podle webu z května 2010, kdy tehdejší náčelník generálního štábu Vlastimil Picek v rámci inspekční cesty navštívil český vojenský kontingent v Afghánistánu. U jedné z fotografií je i popisek, který Psíka identifikuje jako zpravodajského důstojníka kontingentu a nadporučíka.

Pětice Čechů podle informací některých médií padla do léčky připravené libanonskou tajnou službou, která chtěla údajně dostat z ČR svého pracovníka Alího Fajáda. Ten byl držen v pankrácké věznici a o jeho vydání žádaly Spojené státy. Prostředník měl nabízet informace o Čechovi uneseném o několik měsíců dříve v Libyi. Zatímco civilní rozvědka nabídku považovala za past, Vojenské zpravodajství poslalo do Libanonu Psíka, uváděla média.

O tom, že Česko Fajáda do USA nevydá, rozhodl ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Fajád, kterého USA podezřívají z napojení na teroristickou organizaci, byl z vězení propuštěn ve stejný den, kdy se pět Čechů vrátilo do vlasti. Spolu s Fajádem nebyl do USA vydán ani Chálid Marabí, naopak Pelikán ve čtvrtek povolil vydání třetího ze zadržených Faouziho Jabera. V USA mu hrozí až doživotí.

Po středečním jednání sněmovní komise pro kontrolu činnosti vojenského zpravodajství nechtěl šéf komise Bohuslav Chalupa (ANO) sdělit, zda byl Psík do Libanonu vyslán, nebo ne. Řekl jen, že tam nebyl jako utajený agent. Fakt, že podmínkou propuštění zajatých Čechů byl návrat Fajáda do Libanonu, připustil dříve ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Inkriminované fotoalbum:

 

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
1pepan ( 26. února 2016 00:12 )

Kolik máme tajných agentů, zůstal tam po únosů těch 5ti hňupů ještě někdo?

montevideo ( 25. února 2016 17:32 )

Ochránci zvířat by měli zasáhnout. Takto veřejně ponižovat psíka .

tomik007 ( 25. února 2016 16:59 )

 ANO - prozradil se stekotem.

intell ( 25. února 2016 16:05 )

 A co kdo čekal? ? Z armády udělali guláš. .kdo něco uměl nebo za léta praxe získal toho vyhodí. V armádě je status OK jen ze zvládnete tělocvik. .vše ostatní se nepočítá. .a do čela rozvědky postavu lidi bez zkušeností z 601. Jen proto ze 3 km uběhnout za 12 minut.podle toho vše vypadá. .

lug70 ( 25. února 2016 16:00 )

Ten Psík je nápadně podobný policejnímu koordinátorovi v hnědé bundě, který na demonstraci proti islámu 6.2 koordinoval šaškárnu pro média za účasti maskovaných nácků a antify.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa