Zeman řešil na Hradě odebrání české holčičky „gangstery“ v Norsku. S Chalánkovou

Autor: zst, vr - 
19. ledna 2016
18:19

Nejnovější případ odebrané devítiměsíční holčičky v Norsku už na Hradě rozebíral prezident Miloš Zeman. Přišla za ním místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková, která bojuje s norskou sociální službou Barnevernet. Kojence sociální služba vzala české matce a norskému otci, děvče je vážně nemocné. Chalánková se Zemanem prý jednali o konkrétních krocích, jak by mohlo Česko pomoci. Podrobněji ale poslankyně ani Pražský hrad mluvit nechtěli.

„Tématem jednání byl aktuální případ odebrání dítěte v Norsku,“ řekl ke schůzce Blesk.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Už v nedělním pořadu S prezidentem v Lánech mluvil Zeman o Norech jako o „gangsterech“.

Prezident se podle Chalánkové na jednání velmi pečlivě připravil. Byl s těmi případy velmi dobře obeznámen, znal do detailu jak fungování sociální služby, tak ty konkrétní případy a našli jsme kroky, co by se s tím ze strany českého státu mohlo dělat,“ přiblížila zhruba hodinové setkání Chalánková s tím, že řeč byla především o nejnovějším případu, ale částečně také o problémech rodiny Michalákových.

„Věřím, že společným úsilím sněmovny a vlády se podaří rodinám pomoci,“ řekla dále Chalánková, která doufá, že politická cesta může případy zvrátit ve prospěch Češek, které přišly o své děti.

„Podařilo se zabránit převozu té holčičky do jiné nemocnice jen proto, aby byla blíž pěstounům. To už bylo neuvěřitelné, co tam se mělo odehrávat. Maminka teď očekává, že uspějí u soudu. Pokud ne, tak poběží odvolací soud stejně jako v případu paní Michalákové,“ popsala poslankyně, co se bude v případu odebraného kojence dál zřejmě dít. Ta malá holčička je držena v podstatě jako rukojmí, jinak se to nazvat nedá,“ dodala.

Matku prý podporuje i její norský manžel, který také hodlá proti Barnevernetu bojovat. Česko-norská rodina podle Chalánkové ale pomoc Česka neodmítla. Místopředsedkyně TOP 09 tak vyvrací tvrzení ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD). „Je to spíš otázka komunikace, ne že by někdo odmítl pomoc, to tak nebylo,“ řekla Blesk.cz.

Chalánková na Pražském hradě také lobbovala za to, aby se Česko připojilo jako parteshjelpen, tedy jakýsi „pomocník“, k případu Evy Michalákové u norského odvolacího soudu. Podle ministerstva zahraničí ale taková možnost neexistuje.

„Pan prezident během setkání vyjádřil plnou podporu úsilí poslankyně Jitky Chalánkové o navrácení unesených českých dětí jejich rodinám,“ shrnul pohled hlavy státu pro Blesk.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Na další případy odebraných dětí v Norsku a na protesty proti norské sociálce se můžete podívat v galerii:

 

Sttuka ( 22. ledna 2016 21:02 )

poslal bych tam komando, které dítě sebere a vyveze za hranice. Nechápu lidi, kteří si v takové zemi risknou rodit potomky. Nikdo jim nezaručí, že je vychovají. Je to pošlapání těch nejzákladnějších lidských práv. Nedokáži si představit, co by to udělalo se mnou. Ale asi bych to v sobě neudržel a zvířecí pud by vyhrál.

flesch2z ( 19. ledna 2016 20:03 )

A teď z jiného soudku: Němec s hitlerovským knírkem zbil sáňkující běžence helmou s hákovým křížem. Pak hajloval. Tak to je největší pííííčovina co jsem za posledních 20 let četla!!! V německu se jen tak mírnyx tírnix procházejí němec s hitlerknírkem a s nacistickou přilbou aniž by si ho někdo všimniul, a číhá na běžence na kopci, kam se chodí sáňkovat děti, aby je mohl zmlátit, protože on zaučeně na první pohled pozná, že to jsou běženci a ne už dávno usedlí muslimové. Tak takovou kravinu sis Blesku mohl odpustit a nedělat z nás voly.

flesch2z ( 19. ledna 2016 19:59 )

Prezident přece může požádat i jiné státy o pomoc a uvalit s nimi na Norsko sankce platné, až do té doby, dokud nebudou mít matky své děti v náručích. Na jiné státy to platí, tak to musí platit i na Norsko. Pokud to prezident nemůže udělat, tak ať to udělá ten kdo může. Nevěřím, že má Norsko tak pevné kramfleky.

zarazenyprd ( 19. ledna 2016 19:03 )

Jaké občanství měly ty děti? Jestli české, tak jsou Norové zloději a gangsteři. Pokud měli námitky proti jejich výchově, měli je třeba deportovat a pod. Nebo je správné, když půjdu pod nějakými záminkami okrádat cizince?

japos22 ( 19. ledna 2016 19:02 )

Jsi debilní prase, rodina je rodina a demokratický stát by tě měl anihilovat - dobytku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud