Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Hackeři ukázali další údajně Sobotkovy maily. Jsou pravé, tvrdí

Premiér Bohuslav Sobotka(ČSSD)
Premiér Bohuslav Sobotka(ČSSD)  (Autor: ČTK)
Autor: bru/ČTK - 
18. ledna 2016
11:37

Extremistický web White Media zveřejnil další e-maily patřící údajně premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a jeho poradci Otovi Novotnému. Web, který e-maily ministerského předsedy zveřejnil už několikrát, popírá, že by s nimi manipuloval. To, že část korespondence jeví známky manipulace, řekl minulý týden ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Dvojice údajných Sobotkových e-mailů navazuje na dříve zveřejněnou korespondenci, e-maily, které mají patřit Novotnému, se týkají například takzvaného lánského puče, migrace, výzkumů veřejného mínění nebo příprav sjezdu ČSSD. Novotný na dotaz ČTK k dalším zveřejněným e-mailům napsal jen, že věc řeší policie. Jejich autenticitu nepotvrdil. Mluvčí vlády Martin Ayrer v minulosti opakovaně řekl, že útoky hackerů nebude premiér dále komentovat. Odkázal při tom na policejní vyšetřování.

Hackeři na webu také zveřejnili prohlášení, v němž tvrdí, že nefalšovali ani nijak nepřepisovali údaje na printscreenech z e-mailů. Znovu také na stránky umístili údajně utajovaný materiál, který měl prý Sobotka ve své poště. Ministerský předseda už dříve popřel, že by přes svou soukromou e-mailovou schránku posílal utajované materiály.

Nabourání Sobotkova e-mailu vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Vyšetřování se týká mimo jiné trestného činu vydírání. Sobotka kvůli kauze zadal okamžitý audit bezpečnostních směrnic a postupů na Úřadu vlády. Požádal také ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) o spolupráci v oblasti zabezpečení komunikace členů vlády.

eda22 ( 18. ledna 2016 16:43 )

 A zase v těch mailech není nic, co by stálo za řeč. Sobotkovi odpůrci z toho ne a ne něco vyvařit

asijo ( 18. ledna 2016 14:49 )

Nehodící se majlíky označíme za zmanipulované.

sosacek ( 18. ledna 2016 12:13 )

Už se šmejdi "nevyjadřují", asi už nemají k čemu. Protože je to všechno pravda, jenom si s námi vytírají pr... NEVOLIT AŤ JDOU MAKAT!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa