Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Babiš dopálil Bělobrádka: „To se v civilizované zemi nestává.“

Autor: val - 
18. ledna 2016
11:00

Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) i vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) rozčílila slova jejich koaličního kolegy Andreje Babiše (ANO), který v sobotním rozhovoru pro Právo uvedl, že bychom v tuto chvíli neměli přijímat žádné uprchlíky. Podle premiéra by Česká republika měla nadále pomáhat těm, kdo pomoc potřebují.

„Situace se dnes zásadně změnila. Nemáme povinnost a podle mě v této chvíli ani nemůžeme vůbec nikoho přijímat. Odpovědností politiků je v prvé řadě zaručit bezpečnost našim občanům a až pak uvažovat o případné solidaritě s uprchlíky,“ tato věta ministra financí a předsedy hnutí ANO rozčílila oba jeho koaliční partnery.

„Naše země podle svých možností a kapacit poskytovala, poskytuje a bude poskytovat azyl těm, kdo utíkají před válkou a pronásledováním a požádají nás o pomoc,“ vzkázal Babišovi prostřednictvím deníku Právo Sobotka, podle kterého se ale nic nemění na tom, že je potřeba nepodcenit bezpečnostní opatření. 

Andrej Babiš s koaličními partnery Sobotkou a Bělobrádkem Andrej Babiš s koaličními partnery Sobotkou a Bělobrádkem | ČTK

Babiše zkritizoval taky Bělobrádek. „Považuji za naprostý přešlap sdělovat veřejnosti od prvního místopředsedy vlády, že nemáme dodržovat národní i mezinárodní právo. Že máme porušovat Ženevské konvence a páchat tím zločiny proti lidskosti. To se v civilizované zemi opravdu nestává,“ citoval jej deník.

Lidovci stejně jako ČSSD trvají na tom, že migrační kvóty krizi nevyřeší. Tím by měla být zejména pomoc přímo v místech, odkud běženci přicházejí. Babiš si podle Bělobrádka plete uprchlíky s ekonomickými migranty.

stacho ( 21. ledna 2016 14:17 )

Zbaví někdy někdo českou republiku politiků typu Kalousek ,Klaus,Fiala a jim podobných???Jsme státem samých zlodějů lhářů a podvodníků????

stacho ( 21. ledna 2016 14:12 )

osinek ( 20. ledna 2016 14:08 )

Ty jsi nezaregistroval "experte" jak ministr financí multimiliardář Babiš "dojí státní kasu"? Ty nevíš, že od vstupu multimilardáře-oligarchu Babiše a jeho poskků z Hnutí ANO do vlády,se prudce zvýšily dotace státu Babišovu Agrofertu? Zdá se ti normální, aby státní dotace pro druhý největší kolos v tomto státě tj. Agrofert byly vyšší než daň ze zisku, který Agrofert odvádí do státní kasy?!? Když "experti" tvého kalibru konečně přijdou na to, jak Babiš a jeho ministři dojí státní kasu, tak naivové pochopí, že Babiš a jeho Hnutí ANO hrají s lidmi "betla",že vymývají lidem mozky Stálé více lidí si začíná uvědomovat, že multimiliardář Babiš koncentrující ve svých rukou velkou finanční, mediální a politickou moc je velkým nebezpečím pro tuto zemi!!! Zejména když spousta "naivků" jako ty neví, která bije....

tgbg ( 18. ledna 2016 17:35 )

Pár uprchlíků, co to je proti milionu rusáků, kteří za pomoci komunistických vyvrhelů drancovali, vraždili a vysávali naši zem.

moiaza ( 18. ledna 2016 16:57 )

Být Bílobrádkem tak mlčím. Ta jeho Jídašská strana má nejmíň co mluvit. Kam vítr, tam plášť! Neustále balancuji mezi vládnouci koalici a opozici. Čekají jen na to, kam se nakloní ručička váh, aby ve vhodnou chvílí stačili skočit kolem krku té správné nevěstě.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa