Konvička obhájil pozici islámobijce číslo jedna. A chystá útok v krajích

Autor: ČTK, kal - 
12. 12. 2015
17:45

Blok proti islámu nadále povede entomolog Martin Konvička. Rozhodl o tom sobotní sněm. Dalšími členy nejužšího vedení se stala politička Jana Volfová a sociolog Petr Hampl. Chystaný volební program Hampl pracovně označil za „švýcarizaci“.

„Nejužší vedení Bloku proti islámu tvoří tříčlenný výkonný výbor,“ řekl Konvička. Spolupracovat bude s Volfovou, se kterou hnutí spoluzakládali, a Hamplem. „Je cenou akvizicí. Známý sociolog, jenž pracuje na našem programu a na jeho sladění s parlamentní stranou Úsvit-Národní koalice, která bude naším partnerem ve volbách,“ řekl předseda bloku k Hamplovi.

Podle Hampla bude program kompletně připraven zhruba v únoru nebo v březnu příštího roku. „Tedy dostatečně brzy, abychom s ním mohli jít do krajských voleb,“ uvedl.

Volby budou na podzim 2016. Na programu Bloku proti islámu pracuje kolem 30 lidí včetně bývalých ministrů nebo univerzitních profesorů a členů Úsvitu. „Ne všichni se budou otevřeně hlásit k tomu, že pracují na našem programu, ale dají nám ty hodiny, což je pro nás důležité,“ dodal Hampl.

Nasazení ozbrojených záloh?

Program pracovně nazval švýcarizací. Bude v něm prý hodně přímé demokracie, výrazně nezávislá zahraniční politika, důraz se prý bude klást na to, aby lidé bránili zemi sami. „Nechci říkat slovo domobrana, ale něco jako ozbrojené zálohy nebo něco takového,“ řekl Hampl.

Program bude schvalovat společná programová konference Úsvitu a Bloku proti islámu. Před tím se programem bude zabývat vedení obou organizací.
Vedení Bloku proti islámu je přesvědčeno, že se mu podaří sestavit kandidátky do krajských voleb ve všech krajích.

Konvička: Ve spoustě krajů uspějeme

„Do konce jsme přesvědčeni, že ve spoustě krajů uspějeme. Nejraději bychom samozřejmě ve všech,“ řekl Konvička. Na kandidátkách budou spolupracovat s Úsvitem, spolupráci budou chtít navázat i s regionálními uskupeními. Vedení bloku zároveň očekává, že se k němu některé regionální strany přihlásí.

Podpora Konvičkovi byla podle vedení bloku drtivá. O jeho obvinění prý hovořili. „Jsem vděčný našim členům, že ctí presumpci neviny,“ řekl Konvička, který byl nedávno obviněn z podněcování k nenávisti.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa