Krátká ruka, hrabivé prsty. Vyšetřovatel popsal muže, co ztrapnil Ransdorfa

Autor: Vera Renovica, kal - 
9. prosince 2015
19:45

Europoslanec Miloslav Ransdorf je kvůli němu národu k smíchu. Právě pro údajné miliardy Vladímíra Huňka jel totiž i s partou tří Slováků do švýcarské banky, aby nakonec skončil v cele. Huňek je přitom pro české kriminalisty známou firmou. Recidivistu poznal během své praxe nadporučík Robert Mařák, v současné době vedoucí oddělení hospodářské kriminality Zlín. Vyšetřoval jeho četné podvody. A dodnes si zvláštně charismatického muže pamatuje, jak popsal Blesku.

Kdy jste se s Huňkem setkal?

Před deseti lety v souvislosti s jeho prvním trestem, kdy zpronevěřil peníze bezpečnostní agentury, pro kterou pracoval. Poté opět v souvislosti s tím, že za úplatu sliboval mužům, že jim sežene práci v Iráku.

Jak dobře jste ho tehdy znal?

Já jsem s ním komunikoval, jezdil za ním do vazby, takže se dá říci, že ho znám osobně.

Co jeho přesvědčovací talent?

Když jsem s ním mluvil, tak asi spíše díky své profesi a zkušenostem jsem některé věci rozklíčoval záhy. Měl jsem možnost si informace ověřit. On měl na každou situaci vysvětlení. Byl schopen tvrdit, že spolupracuje s tajnými službami, iráckou diplomacií a podobně, což se vyvrátilo. Byl to mistr fabulace.

Co jeho vzdělání? Profese?

V tu dobu, kdy jsem ho vyšetřoval, dělal skladníka v zlínském Makru. Nebyl to člověk, který by se řadil ke společenským elitám, žádný lékař či právník. Často se mnou z vazby komunikoval písemně a česká gramatika mu nic neříkala. Vysvětloval to tím, že vyrůstal ve Švýcarsku. To jsme ale v rámci vyšetřování neměli důvod ověřovat.

Podle některých informací působí na lidi i fakt, že je fyzicky postižený. Je to pravda?

Jednu ruku má kratší s omezenou hybností. To mi vysvětloval tak, že když byl jako malý chlapec ve Švýcarsku, převrátilo se s ním auto, on z toho vozidla nešťastně vypadl.

henryj ( 10. prosince 2015 15:49 )

Těch EUROHUJERŮ je tam většina.Jenom si vzpomeňme jak měli být OKURKY a jiné.Tam se mezi těmi trotli nedá procházet,jak je to husté.Pak se divme.

tomik007 ( 10. prosince 2015 02:42 )

To je tak kdyz zmizi ta pomyslna czara mezi dobrem a zlem.

kamjdu ( 10. prosince 2015 00:34 )

Pravicoví zločinci, kavárna, nebo euroamíci využili jeho důvěřivosti, aby jej diskreditovali a i celou jeho stranu. Já mu věřím, je to dobrý člověk.

jima ( 9. prosince 2015 23:48 )

Jestli v Europarlamentu sedi takovi trottlove jako Ransdorf, tak se nedivim, ze Evropa funguje tak jak funguje

vog.ht. ( 9. prosince 2015 23:10 )

Vegeto, zavři tu svoji nevymáchanou tlamu, nebo tě zase přivážu k zábradlí a nepiš jménem ostatních!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud