Ransdorf přijel na grilování u komunistů pozdě. A ve špinavé včerejší košili

Autor: mts, val, ČTK - 
8. 12. 2015
09:05

Europoslanec Miloslav Ransdorf dorazil v úterý ráno do sídla KSČM v ulici Politických vězňů. Zhruba hodinu vysvětloval vedení strany, proč šel minulý týden do švýcarské banky, kde ho poté zadržela policie. Ransdorf přijel se zpožděním, a navíc ve stejné růžové košili, kterou měl už v pondělí, když přijel do své vily v Praze. 

Přitom už v pondělí měl košili špinavou – v přední části se vyjímal několikacentimetrový flek. Ransdorf tím chce možná dát najevo, jak ho „zbídačila“ švýcarská policie.

„Jsem starší člověk, je mi přes 60 let a mám zdravotní neduhy. Třikrát jsem poslední den ráno žádal policii o léky na tlak, když byla jeho úroveň vysoko nad normál. Žádal jsem v cele večer i o inzulin, ale neúspěšně. Vyvolalo to zhoršení mého zdravotního stavu,“ postěžoval si v pondělním rozhovoru pro Parlamentní listy, jak se k němu po zatčení chovali.

Podívejte se na příjezd Miloslava Ransdorfa do sídla KSČM:

Ransdorfa dosud neobvinili

V úterý ráno vyšlo najevo, že švýcarské úřady dosud neobvinily Ransdorfa ani tři Slováky, které spolu s ním policie zadržela ve čtvrtek v curyšské bance. Pondělní informaci jednoho ze slovenských zpravodajských webů odmítla mluvčí vrchního státního zastupitelství v Curychu Corinne Bouvardová.

Ta zpráva je chybná, zcela určitě jsem to takto nikdy nepotvrdila,“ uvedla Bouvardová. Zpravodajský server Aktuality.sk se v pondělním článku odvolával právě na ni. „Vyšetřování stále probíhá, výsledek řízení je v tomto okamžiku otevřený,“ dodala.

Obvinění odmítl zhruba po hodinovém jednání s Ransdorfem také šéf KSČM Vojtěch Filip. Strana se za svého europoslance postavila. Ransdorf na improvizované tiskové konferenci v úterý dopoledne řekl, že chce očistit své jméno. „Asi jsem někomu šlápl na kuří oko,” řekl také a odmítl, že by naletěl podvodníkům. 

K jeho pozdnímu příjezdu řekl místopředseda KSČM Jiří Dolejš, že jej zapříčinila hustá mlha a pražská ranní doprava.

Čtveřici můžů včetně europoslance Ransdorfa zadržela švýcarská policie v curyšské bance ve čtvrtek a vyslýchala ji kvůli podezření z finančního podvodu. Europoslanec Ransdorf údajně chtěl pouze zprostředkovat komunikaci mezi bankou a jejím klientem V. H., od něhož měl plnou moc.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 8. prosince 2015 18:22 )

A na to grilovani si prinesl klacek s burtikem

stanislavhahn ( 8. prosince 2015 15:13 )

Být s ním v jedné straně asi bych mu ukop palici...

xandrax ( 8. prosince 2015 14:58 )

Hnus, tam musí být pachu.

slecnadashwoodova ( 8. prosince 2015 14:35 )

a "toto" sedi v eu parlamente, kolko jemu podobnych hochstaplerov, infantilnych starcov tam sedi a automaticky dviha ruky za nezmysly, ktorymi nam eu byrokrati "usnadnuju" a linkuju zivot?!

anice ( 8. prosince 2015 14:09 )

špinavá troska a tohle sedí za Česko v parlamentu EU... když si představím, že i ostatní státy tam posílají ten nejhorší póvl, kterého se prostě chcou zbavit..

Zobrazit celou diskusi
Další videa