Češi se připraví na teroristy: Ve Vyškově plánují výcvikové středisko

Středisko má vyrůst ve Vyškově, kde se nachází i tento tábor pro přípravu do vojenských operací.  (Autor: Vojenská akademie Vyškov)
Autor: mts - 
9. prosince 2015
08:22

Armáda, hasiči, policie i záchranáři by měli umět při krizových situacích perfektně spolupracovat. Ve vojenském výcvikovém prostoru ve Vyškově proto plánují vznik střediska, kde by složky mohly cvičit například zásah při teroristickém útoku.

„Středisko by mělo sloužit všem bezpečnostním složkám, cvičit by zde měli i velitelé taktiku zásahu. Armáda, policie, hasiči i záchranáři sice mají perfektně vycvičené lidi, a pokud operují sami, není problém, ale pokud se sejdou, může nastat problém s kompetencemi, velením a spojením,“ řekl Právu poslanec a bývalý voják Bohuslav Chalupa (ANO), který je autorem nápadu na postavení střediska.

Návrh nyní bude posuzovat vláda a Bezpečnostní rada státu. Pokud kývnou, do půl roku by se mohlo začít s přípravami na stavbu centra, které vyjde na 600 až 900 milionů korun.

Ve středisku ale nemusí trénovat jen zásahy při teroristických útocích. Podle Chalupy se poznatky z výcviku uplatní i při takové události, jakou byl výbuch muničního skladu ve Vrběticích.

„Právě tam spolupráce drhla při zajištění týlového zabezpečení. Policie neměla dostatek vycvičených osob, takže museli nastoupit vojáci, aby střežili okolí, přivezli stany nebo kontejnery,“ vzpomíná poslanec.

Střediska podobná tomu, které má vyrůst ve Vyškově, fungují už například na Slovensku nebo v Jordánsku.

flesch2z ( 18. ledna 2016 23:47 )

Kde s těmi teroristy budou bojovat v ČR? Že by Sobotka konečně přiznal, že to teroristům pořádně usnadnil a ČR po*ral? Jedno positivum se mu ale musí přiznat, ČSSD to taky pořádně po*ral.

aaobcanka ( 9. prosince 2015 10:19 )

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz:"Země, které odmítají přerozdělování uprchlíků, oslabují Evropskou unii.". Kvóty jsou prý potřeba, neboť jsou jediným mechanismem, jak se vypořádat s uprchlickou krizí. Ivana Ebuová, Brno a Zdeněk Bazoni, Sokolov Evropskou unii oslabují státy, které bez jakékoliv konzultace činí jednostranné svévolné kroky, tj. vyhlásí přijímání všech uprchlíků (Merkel), vedou válečné akce v cizině (např. Francie v Lybii) aj. Dále EU oslabují státy, které nedodržují závazky ohledně ostrahy vnějších hranic, především Schengenu. Rovněž EU oslabují úředníci EU, kteří si hrají na Bohy. A nyní, když tito darmojedi sklízí to, co zaseli a hrozí jim, že by mohli přijít o "bruselská koryta", tak začnou vykládat bajky o nacionalistech a populistech. ****************************** Nikým nevolení lidé, jako je např. předseda Evropského parlamentu Martin Schulz, nejsou snad placenými agenty USA, kteří mají za úkol rozvrátit a oslabit dříve ekonomicky silné státy Evropy a připravit tak nová odbytiště pro ekonomicky kolabující USA ? Viz zákazy ochrany hranic států uvnitř Schengenu a TTIP.

policejninegramot ( 9. prosince 2015 09:33 )

 A co teroristé z bílého kruhu bezpečí, kteří beztrestně pomáhají vyhánět z domovů a ničit životy tisícům těžkých mužů? To jen, protože tam pracují zamindrákované slepice s neochvějnou a nezastavitelnou potřebou pomáhat, ať to stojí co to stojí?

tgbg ( 9. prosince 2015 08:54 )

Hlavně se musíme připravit na ruské a komunistické teroristy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud