Pošta a bezpečnost státu? Spojení se diví Babiš, Fiala i lidovci

Autor: Zuzana Štíchová - 
20. srpna 2015
12:45

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se postaral o sprchu emocí - svojí žádostí svolat kvůli aféře s Českou poštou Bezpečnostní rada státu. Podle ministra vnitra jsou ohroženy zájmy státního podniku a stabilita jeho resortu, nikdo další to ale, zdá se, stejně nevidí. Teda kromě premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, který svému spolustraníkovi vyhověl. Předsednictvo rady se sejde ve čtvrtek odpoledne.

Proč, proč, proč? Ptají se premiéra Bohuslava Sobotky i ministra vnitra Milana Chovance ministři i opozice. Nikdo totiž nepokládá situaci za tak závažnou, aby ohrožovala bezpečnost státu. To je totiž jediný důvod, proč by se měli členové této rady scházet. „Bezpečnostní rada státu je stálým pracovním orgánem vlády pro koordinaci problematiky bezpečnosti,“ uvádí vládní web.

Proti jejímu čtvrtečnímu zasedání už dříve brojil vicepremiér Andrej Babiš (ANO). „Kvůli tomu svolávat Bezpečnostní radu státu, když se jedná o podezření z korupce, mi připadá absurdní. Já nevím, kde je ohrožena bezpečnost státu,“ zlobil se šéf státní kasy.

„Na základě informací které mám, si myslím, že není důvod, aby se bezpečnostní rada státu zabývala situací kolem pošty. Že to je věc, která by měla být probírána buď na půdě ministerstva vnitra, maximálně na vládě,“ souhlasí s ním ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Ptají se lidovci...

S ministry za hnutí ANO ale souhlasí také lidovci. "Mně přijde opravdu hodně zvláštní situace, aby věci, které se týkají ministerstva vnitra a fungování České pošty, aby je musela řešit Bezpečnostní rada státu, potažmo její předsednictvo," divil se dnes ráno ministr zemědělství Marian Jurečka.

„Pavel Bělobrádek se bude ptát, proč se svolává předsednictvo v této záležitosti a jaký ten stav věci je,“ dodal lidovecký místopředseda s tím, že sám v předsednictvu nefiguruje.

...a už i opozice

Veřejně už premiéra k vysvětlení vyzval i předseda ODS. „Pokud je to nová tradice, ať osvětlí i kauzu Agrotec,“ navezl se Petr Fiala na Twitteru i do nedávné aféry kolem jednoho z podniků ministra financí Andreje Babiše.

„Tady je střet objektivních skutečností a virtuální manipulace. Objektivní skutečnost je, že Agrotec pana ministra Babiše manipuloval veřejnými zakázkami a dopouštěl se kriminální činnosti,“ řekl už dříve Blesku místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Ministr Babiš a jeho tým se snaží to celé zamlžit virtuálními představami o tom, co se teď děje kolem pana ministra Chovance,“ dodal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 20. srpna 2015 14:47 )

pěknou komedie umí ten Sobotka s Chovancem zahrát a opět lidem lhát a oblbovat !!Bezpečnost státu by měla zasedat ale kvůli ohrožení našich lidí a státu proti invazi těch islamistů vy magoři vypadněte z vlády !!!!

tomik007 ( 20. srpna 2015 13:47 )

 A uz si z tego obaja sokolici drbu brady..

trhnisinadledvinkou ( 20. srpna 2015 13:07 )

jsem v šoku... ob bohouš ozubená pleš někdy něco chápal a chápe?

elvier ( 20. srpna 2015 13:03 )

Tato vlada uz by mela skoncit.kasle na lidi a jejich nazor.Babis ma recht,hlasovat o duvere vlade se melo uz pred nekolika mesici.Sobotko,zkus si jit do normalni prace,dyt si nokdy nepracoval,tak jak muzes byt premier?to nechapu.Chovanec by se mel primarne starat o bezpecnost lidi v CR,a zrychli vyhostovaci rizeni pro alie*y.

rudyptak48 ( 20. srpna 2015 12:57 )

Která z našich stran je vhodná a připravená vládnout. Z našich známých a korupcí provětraných stran ani jedna. Ony jsou to všechny strany s ručením omezeným, jak to píši ve svých verších: Strana s.r.o. Jsem špinavá a tlustá, masochistka ideálů, jsem chobotnice nenasytná, ničitelka lidských plánů. Jsem čiré, ďábelské zlo, jsem strana s.r.o. Jsem vaše zlaté tele, dejte se pokřtít zlem a špínou, já nabízím vám spasitele. Stačí jen podvádět a lhát, já slibuji vám skvělý plat. Tu slepou spravedlnost, tu nemusíte vážně brát. Jsem levice, pravice i střed, jsem hnusný společenský vřed, jsem to největší lidské zlo, jsem strana s.r.o.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud