S Ransdorfem pro miliardy. Zradilo ho datum narození, nebo je vše jinak?

Autor: val, kal - 
5. 12. 2015
05:02

Přijde si český europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) do švýcarské banky, poručí si v přepočtu 9,5 miliardy korun a skoro je dostane. Nebýt toho, že si úředník všimne, že u účtu na jméno „Ransdorf“ nehraje datum narození. Peníze vydat odmítne a Ransdorfa i tři jeho kumpány tím rozzuří tak, až si pro hosty přijde tamní policie. Skutečně je tohle příběh europoslance, který v Česku bojoval s dluhy v řádu milionů? Slovenský Denník N tvrdí, že ano, Ransdorf to rázně odmítá.

Denník N uvedl, že Ransdorfa zradilo právě datum narození. V bance byl sice účet vedený na jméno Ransdorf, ale datum narození jeho vlastníka nesouhlasilo s datem poslance. Bankéř proto odmítl transakci provést.

Ani to nemuselo být Ransdorfovi osudným, napsal slovenský list. Problém byl prý v tom, že komunista neudržel nervy na uzdě. Muži se podle slovenského webu začali chovat agresivně, až na sebe upoutali pozornost policie. Teprve pak se přišlo na údajné machinace s penězi.

Ransdorfa a jeho společníky následně vyslechla tamní policie a byli předáni státnímu zastupitelství Curych.

Jenže proti takovému výkladu událostí nehraje fakt, že se český politik ve stejný den dostal na svobodu. Jeho propuštění potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. A navíc se začal na Twitteru hbitě ozývat i sám Ransdorf.

„Informace publikované v českých médiích jsou nepravdy, či polopravdy. Vše uvedu na pravou míru po mém návratu do ČR na speciální tiskové konferenci,“ napsal politik na nově zřízeném účtu.

Ransdorf dokonce zareagoval i na příspěvky, které si o sobě přečetl na twitterovém profilu @Blesk24. Sled událostí, který se měl podle Denníku N ve Švýcarsku odehrát, označil za „Absolutní lež“ a znovu zdůraznil, že chystá speciální tiskovku. Detaily o jeho pohledu na věc nabídne až na ní.

Buď jak buď, zmínka o agresivitě nemusí být daleko od pravdy. Komunistický europoslanec je temperamentní. Takto agresivně reagoval před lety, když napadl reportéra nizozemské televize, který měl všetečné otázky ohledně peněz:

Video Miloslav Ransdorf v reportáži nizozemské televize GeenStilj TV, která informovala o tom, že se poslanec přišel do práce jen podepsat, za což mu náleží mzda, a obratem zase odešel. - Youtube/GeenStilj TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

balika ( 6. prosince 2015 09:13 )

Až Ransdorf média zažaluje, tak Plesk skončí z hodiny na hodinu. Protože to bude v milionech, ale v eurech.

helenazestrakonic ( 6. prosince 2015 06:49 )

Soudruch Ransdorf je neviný. Všechno je akce amerických imperialistů co se snaží sdizkreditovat KSČM

tomik007 ( 5. prosince 2015 21:47 )

Kdyby tam mel spravny datum - tak uz prodava Vodnansky kurcata.  

karel ( 5. prosince 2015 19:42 )

Hezky si Plesk popovídal s falešným účtem na Twitteru, jenom to ukazuje kvalitu zdejších pisálků

1940 ( 5. prosince 2015 18:09 )

Naše demokratická ČR je nekonečná detektivka. Detektivka byla i s Peroutkou. Ale že se našlo v Čapkově vile Zvláštní vydání XV ročníku Přítomnosti ze dne 28.října 1938, kde pod článkem K.Čapka je Peroutkův článek "Hitler je gentleman" naši detektivové z žumpy nevyřešili. Nemohu dát odkaz přišla mi pouze fota novin.

Zobrazit celou diskusi
Další videa