S Ransdorfem pro miliardy. Zradilo ho datum narození, nebo je vše jinak?

Autor: val, kal - 
5. 12. 2015
05:02

Přijde si český europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) do švýcarské banky, poručí si v přepočtu 9,5 miliardy korun a skoro je dostane. Nebýt toho, že si úředník všimne, že u účtu na jméno „Ransdorf“ nehraje datum narození. Peníze vydat odmítne a Ransdorfa i tři jeho kumpány tím rozzuří tak, až si pro hosty přijde tamní policie. Skutečně je tohle příběh europoslance, který v Česku bojoval s dluhy v řádu milionů? Slovenský Denník N tvrdí, že ano, Ransdorf to rázně odmítá.

Denník N uvedl, že Ransdorfa zradilo právě datum narození. V bance byl sice účet vedený na jméno Ransdorf, ale datum narození jeho vlastníka nesouhlasilo s datem poslance. Bankéř proto odmítl transakci provést.

Ani to nemuselo být Ransdorfovi osudným, napsal slovenský list. Problém byl prý v tom, že komunista neudržel nervy na uzdě. Muži se podle slovenského webu začali chovat agresivně, až na sebe upoutali pozornost policie. Teprve pak se přišlo na údajné machinace s penězi.

Ransdorfa a jeho společníky následně vyslechla tamní policie a byli předáni státnímu zastupitelství Curych.

Jenže proti takovému výkladu událostí nehraje fakt, že se český politik ve stejný den dostal na svobodu. Jeho propuštění potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. A navíc se začal na Twitteru hbitě ozývat i sám Ransdorf.

„Informace publikované v českých médiích jsou nepravdy, či polopravdy. Vše uvedu na pravou míru po mém návratu do ČR na speciální tiskové konferenci,“ napsal politik na nově zřízeném účtu.

Ransdorf dokonce zareagoval i na příspěvky, které si o sobě přečetl na twitterovém profilu @Blesk24. Sled událostí, který se měl podle Denníku N ve Švýcarsku odehrát, označil za „Absolutní lež“ a znovu zdůraznil, že chystá speciální tiskovku. Detaily o jeho pohledu na věc nabídne až na ní.

Buď jak buď, zmínka o agresivitě nemusí být daleko od pravdy. Komunistický europoslanec je temperamentní. Takto agresivně reagoval před lety, když napadl reportéra nizozemské televize, který měl všetečné otázky ohledně peněz:

Video Miloslav Ransdorf v reportáži nizozemské televize GeenStilj TV, která informovala o tom, že se poslanec přišel do práce jen podepsat, za což mu náleží mzda, a obratem zase odešel. - Youtube/GeenStilj TV
360p 240p

Doporučujeme
balika ( 6. prosince 2015 09:13 )

Až Ransdorf média zažaluje, tak Plesk skončí z hodiny na hodinu. Protože to bude v milionech, ale v eurech.

helenazestrakonic ( 6. prosince 2015 06:49 )

Soudruch Ransdorf je neviný. Všechno je akce amerických imperialistů co se snaží sdizkreditovat KSČM

tomik007 ( 5. prosince 2015 21:47 )

Kdyby tam mel spravny datum - tak uz prodava Vodnansky kurcata.  

karel ( 5. prosince 2015 19:42 )

Hezky si Plesk popovídal s falešným účtem na Twitteru, jenom to ukazuje kvalitu zdejších pisálků

1940 ( 5. prosince 2015 18:09 )

Naše demokratická ČR je nekonečná detektivka. Detektivka byla i s Peroutkou. Ale že se našlo v Čapkově vile Zvláštní vydání XV ročníku Přítomnosti ze dne 28.října 1938, kde pod článkem K.Čapka je Peroutkův článek "Hitler je gentleman" naši detektivové z žumpy nevyřešili. Nemohu dát odkaz přišla mi pouze fota novin.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa