Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Jermanová "vabank" hrát nebude, ze sněmovny odejde, jen když se stane hejtmankou

Autor: Zuzana Štíchová - 
10. srpna 2015
19:08

První místopředsedkyně sněmovny za ANO Jaroslava Jermanová se vzdá svého poslaneckého mandátu, pokud se stane středočeskou hejtmankou. Prosadit potřebné změny ve sněmovně prý trvá příliš dlouho, v čele kraje by to mělo jít rychleji. Kandidaturu už ale oznámil i současný středočeský hejtman Miloš Petera.

Současný středočeský hejtman versus místopředsedkyně sněmovny a hnutí ANO. Na jedné straně Miloš Petera (ČSSD), na druhé Jaroslava Jermanová (ANO). Tak bude zřejmě vypadat souboj o krajský úřad ve středních Čechách příští rok. Upozornil na to web aktualne.cz. Oba kandidáti už mají podporu svých regionálních organizací.

"Bude to samozřejmě záviset na výsledku ve volbách," upřesňuje pro Blesk.cz Jermanová. I když je tedy z tempa Poslanecké sněmovny rozladěná, "vabank" se svojí politickou kariérou hrát nechce.

Právě složité prosazování zákonů ji prý přimělo, aby o pozici v regionální politice začala bojovat. "Není to tak, že za vámi vůbec nejsou vidět výsledky. Ale odezva je dlouhá, když se snažíte prosadit nějakou problematickou věc," dodává místopředsedkyně dolní parlamentní komory.

Nejste schopna řídit sněmovnu, vysmívala se opozice

Jermanová podle svých slov rozhodně nechce ze sněmovny utéct kvůli kritice ze strany opozice. Především na začátku tohoto volebního období se do ní totiž s oblibou "trefovali" poslanci ODS a TOP 09 za to, že chybovala při řízení schůzí.

„My bychom opravdu rádi chtěli pracovat… vy prostě tu sněmovnu nejste schopna řídit. Vy to opakovaně demonstrujete. Já vás moc prosím, abyste se nad mým návrhem zamyslela," navrhoval jí loni u řečnického pultíku místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek s tím, že by se měla stát jen čestnou členkou vedení sněmovny a fakticky schůze raději neřídit.

Bude to čestný souboj

"Pan Petera je slušný politik, z mé strany to určitě žádná útočná kampaň nebude. Argumentovat se bude jen čísly," slibuje Jermanová směrem k předvolebním tahanicím o hlasy a na souboj se prý těší. Vyřešit bude prý potřeba urychleně především krajský rozpočet. Středočeský kraj je totiž nejzadluženější v Česku. Podle Jermanové za to může odsouzený exhejtman David Rath.

Jaroslava Jermanová (44) má už s komunální politikou zkušenosti. Jako krajská zastupitelka za ODS působila v letech 2004 až 2008, několik let byla také starostkou Krhanic.

kukuku ( 1. října 2015 08:07 )

Že je to blbka - v tom má opozice pravdu - třeba ODS, z jejíhož lůna tato slepice vzešla.

salto ( 11. srpna 2015 09:40 )

Pozor! Flek středočeského hejtmana je setsakra horká židle - Rath by mohl vyprávět

axapes ( 10. srpna 2015 20:04 )

Táhni makat!

malenabald ( 10. srpna 2015 20:01 )

to je neuvěřitelné, opravdu je neschopná, z Krhanic rovnou hejtmankou, nic menšího. Prostě tihle lidé dělat nebudou.

dzelo ( 10. srpna 2015 19:38 )

To ještě tak aby přišla o koryto! Bohužel u ní má opozice naprostou pravdu-nic podobného ve sněmovně dosud ve vedoucí funkci nebylo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa