Sáhla poslancům na chlast, oni se jí mstí: Co říká Jermanová na posměšky kvůli svetříku?

Autor: vlb - 
8. března 2014
05:00

Co je horší než opilý poslanec hlasující o zákonech, které ovlivňují životy nás všech? Podle některých poslanců to, že místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová (41, ANO) nosí zelenou mikinu s kapucí!

Jaroslava Jermanová se zasadila o to, že předseda Sněmovny konečně zakázal aspoň podávání alkoholu v budově po čas jednání pléna. „Není příjemné, když v sále vidím několik potácejících se postav, které si následně musí odvádět předsedové klubů, protože dělají hluk,“ řekla. Poslanci »s hladinkou « prý byli napříč ODS, TOP 09 a ČSSD. Proto navrhla, aby alkohol z komory zmizel. A uspěla.

Část kolegů se jí však rozhodla pomstít. Nemohou jí odpustit, že odvážně popsala Blesku, jak to ve Sněmovně chodí. "To je sprostá lež. Já, jako předseda klubu, jsem ani v tomto, ani v minulém volebním období nikdy nikoho vyvádět ze sálu nemusel. Jsou to laciné útoky," reagoval Zbyněk Stanjura z ODS. „Slova paní Jermanové mě pohoršila a volal jsem jí s žádostí o vysvětlení, kterého jsem se nedočkal. Svými slovy poškozuje obraz Sněmovny v očích veřejnosti,“ dodal šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák.

Jermanová se tak sice stala vítězkou, ale užila si své. "To, co jsem si mezi poslanci musela vyslechnout, bylo strašné. Podpora občanů byla ale obrovská a jsem moc ráda, že se dobrá věc povedla," netajila své nadšení Jermanová. Sama ale musela odrazit jeden útok - na její šatník. Prý "neumí řídit schůzi a děsí poslance svou zelenou mikinou,“ vyslechla si Babišova místopředsedkyně Sněmovny.

„Jsou to úsměvné výtky a svědčí o hysteričnosti dotyčných. Nemůžu za to, že kolegyně nerozpoznají rozdíl mezi sportovní mikinou a elegantním svetříkem. Hlavní ale je, že uspěl náš návrh na zákaz alkoholu ve Sněmovně,“ reagovala s nadhledem Blesku sama Jermanová.

Co řekli o Jermanové a jejím svetříku

Lenka Kohoutová, ODS: „Jsem zvědavá, co udělá paní Jermanová, pokud v době, kdy je Sněmovna, budou muset přijmout mezinárodní delegaci a nalijí jí k přípitku vodu. Zažila jsem mnoho takových akcí, nepije se tam, ale je společensky vhodné je přivítat např. se sklenkou sektu. Paní Jermanová je přivítá se sklenkou mléka a v mikině s kapucí.“

Jana Černochová, ODS: „Raději budu poslouchat poslance, který si dal panáka slivovice, než se koukat na paní Jermanovou v zelené mikině s kapucí, jak nedokáže uřídit Poslaneckou sněmovnu a všichni si z ní dělají srandu.“

Miroslav Kalousek, šéf poslanců TOP 09: „Popravdě vydržet sledovat paní místopředsedkyni Jaroslavu Jermanovou, jak se marně snaží řídit schůzi oblečená v mikině s kapucí, aby někdo tohle vydržel střízlivý, vyžaduje opravdu velké sebeodříkání.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

avina ( 19. dubna 2014 21:19 )

Když tam seděla knihovnice s šálou, každý si dělal co chce. Občas je napomenula, ale marné,mrné...Procházeli se/mareček Benda/, bavili se nahlas/záběry/...Ty dvě z ODS jsou nedisciplinované, nemají tam co dělat...

itartas ( 10. března 2014 08:28 )

boudyyyy.... když to položíš takto, tak jasně nikomu normálnímu by to nevadilo, ovšem kdyby to byla kantýnská někde ve fabrice.

itartas ( 10. března 2014 08:26 )

Habitus ústavního činitele je nejen odrazem jeho vkusu, citu pro míru a ohleduplnosti k okolí, mnohdy napoví i leccos podstatného o jeho schopnosti pracovat na tak vysokém postě. Co na to Františka?

jote ( 9. března 2014 17:01 )

víte, že mě to vůbec nezajímá, Vás zajímá problém cikánů v USA, to jste první koho znám

satanklaus ( 9. března 2014 12:07 )

A co se týká krávy Jermanové z ODS převlečené do ANO kabátu, tak ta si tím úúúúžasným "zákazem" udělala akorát jméno (to jako kdyby tu její kun/du náhodou ještě někdo neznal) a všechno stejně půjde jako dřív, jenom jinejma cestičkama

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud