Heil Hitler, křičel jeden z šéfů europarlamentu: Vypil prý dvě láhve vína

Polský politik se opil v letadle, na německého úředníka pak prý řval "Heil Hitler" a ptal se ho na Osvětim
Autor: ČTK, simao - 
27. 2. 2014
19:02

Vrcholný polský politik se řádně opil a řádil na letišti v německém Frankfurt. Rázem je z toho velký skandál. Na úředníka, který ho kontroloval, prý Jacek Protasiewicz pokřikoval "Heil Hitler" a ptal se ho na Osvětim. V letadle údajně vypil dvě láhve vína, omlouval později své chování muž, který je místopředsedou Evropského parlamentu!

Bylo to právě Polsko, kam 1. září 1939 vtrhli Hitlerovi vojáci při operaci Fall Weiss a začala druhá světová. Němečtí nacisté se vydali rozšířit svůj "životní prostor" na východ a potřebovali jej přitom i "vyčistit". Na polském území tak vznikly tábory hrůzy - koncentráky, které jsou (nejen) pro Poláky dodnes bolestivou vzpomínkou. Na hrůzy fašismu, okupanty a miliony mrtvých, především Židů.

Polský politik Jacek Protasiewicz však nyní způsobil mezinárodní skandál, když na úředníka na frankfurtském letišti křičel "Heil Hitler". Očitý svědek pak dodal, že Polák značně vrávoral a na letištního pracovníka dál křičel: "Byl jste někdy v Osvětimi?" Uvedl to německý Bild.

Dvě lahve vína za dvouhodinový let

Vysoce postavený polský politik se později omlouval tím, že na palubě letadla během dvouhodinového letu z Varšavy vypil dvě lahve vína. A že ho Němec vyprovokoval. Byl prý hrubý a měl do něj strkat.

Politik je přitom regionálním šéfem vládní strany Občanská platforma. Polský premiér Donald Tusk prý nyní zvažuje budoucnost svého stranického kolegy. "Bez ohledu na to, kdo je vinen, a kolik viny leží na straně zaměstnance německého letiště, jeho chování je nepřijatelné. Člověk musí být schopen kontrolovat své emoce a nervy," uvedl premiér, mimochodem kamarád německé kancléřky Angely Merkel.

Protasiewicze vyslechla i německá policie, ale propustila ho bez obvinění. O jeho osudu a další roli v europarlamentu prý Poláci rozhodnou během několika dní.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa