Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Polojasno 1°C

Polský podnikatel a konzul v Monaku: Přiznal se k vraždě miliardářky!

Autor: ČTK, tp - 
27. června 2014
22:31

Podnikatel a honorární konzul z Polska, který působí v Monaku se přiznal k vraždě miliardářky kvůli touze po jejím dědictví. Její majetek se odhaduje na téměř půl bilionu korun a snaha přijít k tomuto majetku ho donutila až k vraždě. Zbavil se i svědka, jejího osobního řidiče. Spravedlnosti ale neunikl.

Polský podnikatel a honorární konzul Polska v Monaku Wojciech Janowski se přiznal, že v touze po velkém dědictví nechal zavraždit monackou miliardářku, s jejíž dcerou se měl oženit. Sedmasedmdesátiletou Helen Pastorovou, jejíž majetek se odhaduje na 19 miliard eur (521,5 miliardy korun), včetně jejího řidiče zabil, když jela 6. května po městě Nice.

Policii se podařilo vraha vypátrat. Nevěděli sice, kdo si vraždu objednal, ale policie objevila podezřelé pohyby peněz na účtech Poláka. Začátkem týdne ho začala vyslýchat jako podezřelého.

Polský občan zaplatil zprostředkovatelům tohoto zločinu 200.000 eur a navíc jim dal dárky v hodnotě kolem 50.000 eur, řekl prokurátor Brice Robin. Dodal, že dcera zavražděné miliardářky, Sylvia Pastorová, která byla před časem krátce zadržena a nakonec zproštěna veškeré viny, se cítí zrazena.

Třiapadesátiletá Sylvia Pastorová se bláznivě zamilovala do čtyřiašedesátiletého Wojciecha Janowského, kterému jako svému druhovi nebránila čerpat peníze z její renty 500.000 eur (13,7 milionu korun), kterou dceři vyplácela matka každý měsíc. Uvažovali o svatbě a Polák se domníval, že po smrti matky si bude moci užívat zděděného pohádkového bohatství.

popocatepetl ( 28. června 2014 08:42 )

Samozřejmě, že je to jedna osoba. Ale zatkli i dceru zabité. To by ovšem v článku zase museli mít "přiznali". Člověk na obrázku také není ten Polák (ten má asi o 30 kilo víc a je to "důstojný pán" se vzděláním z Cambridge). Také ji nezabili, "když jela po městě Nice", zabili ji ve stojícím autě před nemocnicí v Nice, kam odvezli jejího syna po infarktu. Proto byla rodina od počátku nejvíce poezřelá, protože o hospitalizaci syna málokdo věděl.

tomik007 ( 27. června 2014 23:21 )

Ty vubec neumis cist tschesky: : Podnikatel a konzul Polska v Monaku se přiznali.... kdyby byl jeden, PLESK by jiste napsal ze se psiznal !!! Plesk je taleko chytrzejsi nez Ty pargrafe !!!

paragraf ( 27. června 2014 23:11 )

podnikatel a konzul je jedna osoba, tomíku.

tomik007 ( 27. června 2014 23:00 )

Vcera ukrad polsky general schrajtofli a dneska podnikatel s konzulem zamordovali zenskou - Slovane jsou vsichni na jedno brdo

Zobrazit celou diskusi
Další videa