Kalousek: Mám lékařské potvrzení, že jsem byl střízlivý. Pomluvu ANO jsem čekal

Autor: Václav Lang - 
30. 9. 2015
11:46

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek odmítá nařčení ANO, že by byl v úterý večer opilý a kvůli tomu si TOP 09 vzala pauzu, která odsunula začátek středečního jednání sněmovny až na 11. hodinu. Pro Blesk.cz řekl, že podobnou „sprostou pomluvu“ čekal, a proto si už v úterý nechal udělat lékařskou zkoušku na alkohol, která prý opilost vyvrací.

„Mohu říct, že ze strany ANO se jedná o běžnou sprostou pomluvu, ke které se uchylují vždycky, když nemají argumenty,“ odmítl Kalousek pro Blesk.cz nařčení.

Někteří poslanci ANO si totiž postěžovali, že si TOP 09 vyprosila posunutí středečního jednání na pozdější hodinu, protože byl prý Kalousek opilý a potřeboval si ráno odpočinout. Podle vyjádření některých poslanců ANO pro Blesk.cz, kteří si nepřáli být jmenováni, prý chodil po sněmovně „velmi nejistě“.

Místopředsedkyně sněmovny a hnutí ANO Jaroslava Jermanová pro Blesk.cz uvedla, že Kalousek reálně svolal jednání klubu až od 10:30, i když si TOP 09 vzala pauzu na poradu klubu už od devíti hodin. Podle ní byl „unavený“.

Mám zprávu od doktora, hájí se Kalousek

To ale Kalousek odmítá s tím, že ve středu přišel do sněmovny už před devátou hodinou. „Jsem tady od půl deváté, od půl deváté pracuji. Za druhé vzhledem k tomu, že ANO se stejně jako doktor Rath uchyluje k těmto podlým pomluvám, tak jsem to čekal. Já jsem to skutečně čekal, takže jsem dokonce odpoledne požádal o lékařské vyšetření, které mám k dispozici k nahlédnutí, takže se každý může podívat, že zkouška na alkohol byla negativní,“ řekl.

„Nemám v úmyslu s tím nějak seznamovat média, ale pokud by kdokoli z mých kolegů měl pocit, že jsem nebyl v pořádku, tak mám lékařskou zprávu, která říká opak,“ dodal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

danyka ( 3. října 2015 14:35 )

Nesnáším ho natolik, že ani nepátrám po tom, je-li střízlivý nebo není. Nemůžu ho ani vidět

panda82 ( 1. října 2015 08:22 )

Ale ale Kalousku to potvrzení vám vydali na lampárně , tak rychlý odběr a vyhodnocení nikde neudělají ani že jste Kalousek, doktora vzít k odpoědnoti, na vás se stačí u toho pultíku podívat, že jste jak dělo, nezneužívejte peníze daňových poplatníků, no to už není sněmovna ale sebranka hulvátů vč Fialy z ODS měli by Vás vzít před kárnou komisi

starypes ( 1. října 2015 05:49 )

hejhej ( 30. září 2015 21:13 )

Kalousek je čím dál více trapný. No, alkohol dělá "divy"

milosuvadvokat ( 30. září 2015 18:32 )

milos mel tehdy fakt virozu , cestny moje slovo

Zobrazit celou diskusi
Další videa