Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Bělobrádek: Musíme ukázat, že nejsme jen stranou křesťanů pro křesťany

Autor: ČTK - 
24. května 2015
16:15

Lidovci se musí zbavit nálepky klerikální strany. Voličům by KDU-ČSL měla ukázat, že není jen stranou křesťanů pro křesťany. Na sjezdu strany se takto v neděli vyjádřil ke směřování KDU-ČSL její předseda Pavel Bělobrádek. K plnění slibů strany je podle něj potřeba udržet vládu i dodržovat uzavřené dohody.

"Musí se nám podařit ukázat veřejnosti, že se měníme, že chceme modernizovat i Českou republiku," poznamenal Bělobrádek. "Spousta lidí nás nevolí proto, že si myslí, že jsme takoví, jací nejsme," dodal. Lidovci podle něj musí "renovovat stranickou strukturu", aby dokázali doplnit "zdecimované stavy" z minulých let. Veřejnosti prý musí ukázat, že nejsou klerikální stranou.

Pokud podle něj zůstane vláda v příštích dvou letech zachována, dá se směřování strany zhodnotit slovy, že bude plnit své sliby a svůj program. "Máme 80 procent svých volebních priorit v programovém prohlášení vlády, splněno je 50 procent, teď bude plněno dalších 50 procent," slíbil Bělobrádek. Konání lidovců podle něj musí mít obsah, formu a srozumitelnost.

Sjezd si na víkendovém sněmu zvolil nové vedení. Podle očekávání stranu v příštích dvou letech i nadále povede Pavel Bělobrádek a jeho první místopředseda Marian Jurečka.

 

onkel ( 18. ledna 2016 10:42 )

Tenhle zm&t&k je jen KŘESTAN SÁM PRO SBE A SVOJE KRYTTO

rudyptak48 ( 20. července 2015 22:53 )

Lidovci se musí zbavit nálepky klerikální strany. Voličům by KDU-ČSL měla ukázat, že není jen stranou křesťanů pro křesťany. Na sjezdu strany se takto vyjádřil ke směřování KDU-ČSL její předseda Pavel Bělobrádek. Lidovci dělali a dělají křesťanům medvědí službu. Proč mají v názvu své strany KDU a proč se schovávají za křesťany? Jsou stejně zkorumpovaní jako KSČ a tak si oba tito pánové, nebo soudruzi nemají co vyčítat. Fašisti se své metody práce naučili od ruských čekistů a naše stb od NKVD a také od fašistů. Vždyť po skončení války pracovalo v stb několik konfidentů a spolupracovníků gestapa. Nikomu a zvláště Němcům bychom se za zločiny ve válce omlouvat neměli. My tu válku nezačali, my jsme nezabrali území Německa, my nezřizovali koncentrační tábory, nevyhlazovali Židy, my byli ty oběti. Že se po skončení války všechny oběti nechovali jako džentlmeni? To by museli všichni ztratit paměť a soudnost.

jana999 ( 24. května 2015 19:01 )

bělobrádku neboj ještě jste pro gaunery

rudyptak48 ( 24. května 2015 18:49 )

Všechny strany jsou stejně prohnilé, a patří k nim i ta, které nese barvy Vatikánu. Jedna je rudá, druhá oranžová, třetí modrá, čtvrtá žlutá, pátá zelená.... ap. Čekám až někdo přijde s hnědou a černou. To už tady bude árijsko-islámská republika. Všechno jsou to strany časově omezené, strany s ručení omezeným. Strana s.r.o. Jsem špinavá a tlustá, masochistka ideálů, jsem chobotnice nenasytná, ničitelka lidských plánů. Jsem čiré, ďábelské zlo, jsem strana s.r.o. Jsem vaše zlaté tele, dejte se pokřtít zlem a špínou, já nabízím vám spasitele. Stačí jen podvádět a lhát, já slibuji vám skvělý plat. Tu slepou spravedlnost, tu nemusíte vážně brát. Jsem levice, pravice i střed, jsem hnusný společenský vřed, jsem to největší lidské zlo, jsem strana s.r.o.

kapturek ( 24. května 2015 16:45 )

 jste jen strana ***uuuuu, bezte do hajzlu i s tim vasim bohem

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud