Bělobrádek: Musíme ukázat, že nejsme jen stranou křesťanů pro křesťany

Autor: ČTK - 
24. května 2015
16:15

Lidovci se musí zbavit nálepky klerikální strany. Voličům by KDU-ČSL měla ukázat, že není jen stranou křesťanů pro křesťany. Na sjezdu strany se takto v neděli vyjádřil ke směřování KDU-ČSL její předseda Pavel Bělobrádek. K plnění slibů strany je podle něj potřeba udržet vládu i dodržovat uzavřené dohody.

"Musí se nám podařit ukázat veřejnosti, že se měníme, že chceme modernizovat i Českou republiku," poznamenal Bělobrádek. "Spousta lidí nás nevolí proto, že si myslí, že jsme takoví, jací nejsme," dodal. Lidovci podle něj musí "renovovat stranickou strukturu", aby dokázali doplnit "zdecimované stavy" z minulých let. Veřejnosti prý musí ukázat, že nejsou klerikální stranou.

Pokud podle něj zůstane vláda v příštích dvou letech zachována, dá se směřování strany zhodnotit slovy, že bude plnit své sliby a svůj program. "Máme 80 procent svých volebních priorit v programovém prohlášení vlády, splněno je 50 procent, teď bude plněno dalších 50 procent," slíbil Bělobrádek. Konání lidovců podle něj musí mít obsah, formu a srozumitelnost.

Sjezd si na víkendovém sněmu zvolil nové vedení. Podle očekávání stranu v příštích dvou letech i nadále povede Pavel Bělobrádek a jeho první místopředseda Marian Jurečka.

 

onkel ( 18. ledna 2016 10:42 )

Tenhle zm&t&k je jen KŘESTAN SÁM PRO SBE A SVOJE KRYTTO

rudyptak48 ( 20. července 2015 22:53 )

Lidovci se musí zbavit nálepky klerikální strany. Voličům by KDU-ČSL měla ukázat, že není jen stranou křesťanů pro křesťany. Na sjezdu strany se takto vyjádřil ke směřování KDU-ČSL její předseda Pavel Bělobrádek. Lidovci dělali a dělají křesťanům medvědí službu. Proč mají v názvu své strany KDU a proč se schovávají za křesťany? Jsou stejně zkorumpovaní jako KSČ a tak si oba tito pánové, nebo soudruzi nemají co vyčítat. Fašisti se své metody práce naučili od ruských čekistů a naše stb od NKVD a také od fašistů. Vždyť po skončení války pracovalo v stb několik konfidentů a spolupracovníků gestapa. Nikomu a zvláště Němcům bychom se za zločiny ve válce omlouvat neměli. My tu válku nezačali, my jsme nezabrali území Německa, my nezřizovali koncentrační tábory, nevyhlazovali Židy, my byli ty oběti. Že se po skončení války všechny oběti nechovali jako džentlmeni? To by museli všichni ztratit paměť a soudnost.

1912 ( 26. května 2015 06:10 )

Američani jsou taky křestani a válčí po celém světě !!!!

kobyla1 ( 25. května 2015 19:35 )

Tenhle prašivej ksindl nesahá komunistům ani po kotníky. Vypadá to, že už tady admini zavedli to co na Novinkách. Smějí se vložit jen dva komentáře, ikdyž mi to spíš přijde, že mě admin blokuje, protože se mu nelíbí, že napíšu pravdu a to je něco, co se těm fašistickým , prodejným zmetkům z redakce nelíbí. Tak jen tak dál vy prasata prodejný. Jste horší než komunisti......prý svoboda a demokracie.....tomu bych se jen zasmál vy svi.ně

1912 ( 25. května 2015 16:48 )

měštáci jen na videu postávali a nic nedělali !!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud