Jsi lhář, tunelář a symbol korupce, naštval se Babiš na Kalouska

Autor: shp, ČTK - 
9. dubna 2015
20:03

Ve Sněmovně bylo dneska živo. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se rozohnil a označil místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska za lháře, tuneláře, zloděje a symbol korupce. Reagoval tak na jeho interpelace ohledně partnerství státních a polostátních firem ČEPRO a ČEZ a mediálního domu MAFRA, který Babiš vlastní.

Bývalý ministr financí Kalousek má Babišova slova za hysterický projev zoufalství. Babiš podle něho tuneluje státní podniky ve prospěch svého soukromého byznysu. „Nechť Kalousek vrátí miliardy, které nakradl. Kalouskovo jedenácté přikázání zní: neprokážeš,“ řekl Babiš. Kalousek by podle něho měl „lézt kanály“, a ne mu něco kázat. „Je to neuvěřitelná drzost,“ dodal ministr financí.

Kalousek v interpelacích poukazoval na „orientální“ a „nechutný“ konflikt zájmů, když státní podniky přispívají na byznys „továrníka Babiše“, pod jehož ministerstvo spadají. V civilizované Evropě by takový ministr musel podle Kalouska s ostudou skončit.

„Z jeho strany je to projev zoufalství, protože nemá žádné argumenty,“ řekl místopředseda TOP 09 v reakci na Babišovy výroky na plénu. Babiš má podle Kalouska jen sprosté urážky. Místopředseda TOP 09 se ve stejné věci obracel taky na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Ministerský předseda uvedl, že chce přísnější pravidla pro marketing státních a polostátních firem. Partnerství se skupinou MAFRA by se měla zrušit, řekl premiér.

Firmy ČEPRO a ČEZ byly partnery mediálního domu MAFRA už v minulosti, nevzniklo to za současné vlády, podotkl Sobotka. Situace se podle něho ale změnila potom, co se Babiš stal ministrem financí. Záležitost chce premiér probrat na koaličním jednání. „Pokládám za rozumné nastavit přísnější pravidla pro firemní marketing,“ uvedl.

Babiš zdůraznil, že MAFRA pořádá konference léta, byly i v době, když byli ministry financí Sobotka a Kalousek. „Nerozumím, o čem je tady řeč,“ řekl Babiš. Doporučí prý firmě ČEPRO, aby tyto akce nepodporovala. Babiš také nabídl, že vrátí peníze firmě ČEZ ze sponzorování akce, které se zúčastnil.

V případě společnosti ČEPRO očekává ministerský předseda i dohodu o zvýšení kontrolní role dozorčí rady. Firmy z Babišovy skupiny Agrofert dodávají státní firmě biosložky do pohonných hmot. Sobotka soudí, že jedno až dvě místa v dozorčí radě by měla připadnout opozici.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kobyla1 ( 11. dubna 2015 23:36 )

...jen ty jsi letadlo......kdo by to byl řekl

kobyla1 ( 11. dubna 2015 23:34 )

liskabystrouska: tak si nám zase dokázala, že jsi blbá jak pučtok....je ti teď lépe?

zauber ( 11. dubna 2015 10:54 )

Nejlepší by pro národ bylo, kdyby tito dva nepostradatelní géniové a vůdcové českého národa k bídě a záhubě. Kdyby se tito dva ko-koti, kteří si jdou jakoby hubou po krku, tak kdyby se opravdu vzájemně zakousli. To bych jim i jednou a naposledy zatleskal.

1tigrusenka ( 10. dubna 2015 09:34 )

ještě že ho pan prezident Zeman vykopl z vládnutí zrovna jako toho šu.kače Péťu

janaorinoko ( 9. dubna 2015 21:22 )

viděla jsem p.kalouska včera v televizním vystoupení,tento člověk ,do roka a do dne,zmizí sám,už ted je na něm vidět,jak moc se vnitřně užírá nenávistí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud