Babiš tweetuje: Radši budu s dětmi než poslouchat ožralého Kalouska

Miroslav Kalousek se ve sněmovně pustil do Babiše, který je s rodinou na dovolené. Vicepremiér mu to ostře vrátil.
Autor: Jaroslav Šimáček - 
2. 4. 2015
16:31

Andrej Babiš se vydal s rodinou podle všeho na hory do Francie, jeho opozičního rivala Miroslava Kalouska to naštvalo a kvůli Babišově absenci de facto ukončil jednání sněmovny. Jenže Babiš se na dálku do exministra zostra pustil: Radši prý bude s dětmi než poslouchat ožralého Kalouska!

A zase ten Twitter. Andrej Babiš je na něm poměrně aktivní, pouští se i do přestřelek. Loni kritizoval ministra zdravotnictví Němečka, tentokrát se pustil do Miroslava Kalouska. "Moje řádně omluvená dovolená s dětmi (vidím je málo a mají teď prázdniny) je v PS téma. Radši budu s nimi, než poslouchat ožralého Kalouska," tweetoval dnes ze zahraničí Babiš.

Ministr financí Babiš přitom takto ostře reagoval na počínání svého předchůdce úřadu Miroslava Kalouska. Ten se rozhodl demonstrativně požádat o přestávku pro poradu poslaneckého klubu TOP 09. A vlastně tím předčasně ukončil středeční jednání Poslanecké sněmovny. Dvouhodinová přestávka totiž přesahovala čas na vymezené jednání nadlidí.

Andrej Babiš na Twitteru: Reakce na KalouskaAndrej Babiš na Twitteru: Reakce na Kalouska | Twitter

Kalousek: Babiš nemaká, ale lyžuje

"Já jsem se marně pídil po tom důvodu, čím může být zaneprázdněn první místopředseda vlády, když zasedá Poslanecká sněmovna. Přemítal jsem o nějakých závažných mezinárodněpolitických jednáních, například o karuselech. Ne, on si jel zalyžovat," pronesl v reakci na Babišovu absenci ve sněmovně Kalousek.

Nejsme jako politici, makáme, tvrdilo před volbami ANO. Do slov o "makání" se však opozice občas s chutí trefí. "Pro nás je to samozřejmě šok vzhledem k tomu, že on i celé jeho hnutí říkalo, že jde do té sněmovny makat a ne lyžovat," narážel "šokovaný" místopředseda TOP 09 Kalousek na volební heslo Babišova hnutí. Navrch přidal štiplavou poznámku, že se musí s klubem poradit, zda třeba příští týden nepůjdou bruslit. Inu, venku začalo sněžit a zima se na jaře vrátila i do sněmovny.

Vztahy mezi Kalouskem a Babišem jsou nadále na bodu mrazu. Lidově řečeno, nemusí se. Útočí na sebe poměrně často, jde tedy jen o další kolo. Babiš tentokrát vytáhl téma Kalouskovy náklonnosti k alkoholu. "Na hloupé urážky nemá cenu reagovat. Zatímco já jsem byl střízlivý a v práci, on nebyl v práci, i když má osm bodů na schůzi sněmovny. Přeju mu dovolenou s dětmi, ale ty mají prázdniny ve čtvrtek a v pátek, on tu nebyl ani v úterý a ve středu. Každým krokem Andrej Babiš prokazuje, že není politik, nemaká, ale lyžuje," reagoval po jednání sněmovny pro iDNES.cz Kalousek.

Babiš v půjčovně lyží

K žádosti o přestávku se k topce přidala i ODS. Šéf jejího poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura si také neodpustil směrem k Babišovi výtku. "Já na rozdíl od mého kolegy, pana předsedy Kalouska, tak překvapen nejsem. Pamatuji si, když byly interpelace a současně ples v opeře ve Vídni, co kdo zvolil, kde vlastně byl," reagoval Stanjura na Kalouskovy výhrady při jednání sněmovny.

Andrej Babiš se přitom nachází v současnosti patrně ve Francii. Jeho další čtvrteční tweet totiž zněl: "Pán v půjčovně lyží mi nabízí, že pokud zaplatím v cashi, dostanu 20 pct slevu. Že by Francouzi potřebovali elektronickou evidenci tržeb?"

Andrej Babiš na Twitteru: Ve Francii na dovolenéAndrej Babiš na Twitteru: Ve Francii na dovolené | Twitter

Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek na výtku opozice dodal: "Nevím, zda je horší lyžování, nebo neustálé obstrukce TOP 09 a ODS, jen za poslední dva jednací dny si pan Kalousek vzal tři hodiny přestávku, aby znemožnil jednání sněmovny. A když byl pan Kalousek v době zasedání sněmovny na koncertě v Grazu, také ho za to nikdo nekritizoval..."

Video Babiš versus Kalousek: Takhle se v Blesku porafali o prachy! - Vera Renovica,Petr Soukup

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

panda82 ( 27. října 2015 08:37 )

Šokující Kalousku to není, Babiš má pravdu Vás se už nedá poslouchat a už vůbec se na Vás dívat , zvolil dobře že se věnuje rodině, s váma ztrací čas, vemte už na vědomí že jste víc jak trapný, to by měla udělat celá sněmovna jak budete žbrebtat tak odejít, zbytečně promarněný čas

1912 ( 3. dubna 2015 09:32 )

magore

1912 ( 3. dubna 2015 09:31 )

japos22 ( 2. dubna 2015 21:30 )

A nerozdělí se, všechno jen pro sebe

kia.optima ( 2. dubna 2015 20:54 )

mělo se to vymést komplet, ale jak, říkám komplet!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa