Babišův muž Schwarz: Přepadl byt plný drog, soud ho zprostil obvinění

Bronislav Schwarz z Babišova ANO čelil obvinění  (Autor: ČTK, Blesk - Martin Pekárek)
Autor: simao, ČTK - 
1. dubna 2014
12:40

Když poslanec Babišova hnutí ANO Bronislav Schwarz pracoval na policii v Mostě, vtrhl při razii proti výrobcům drog údajně bez povolení do jednoho z bytů a nechal lidi, které tam našel, spoutat. Zásahovka prý na ně navíc mířila zbraní. Schwarz, vydaný Sněmovnou k trestnímu stíhání, však odmítá pochybení. Zachoval by se prý i dnes stejně. A soud na jeho slova slyší!

Okresní soud v Mostě už podruhé zprostil poslance a šéfa mosteckých strážníků Bronislava Schwarze (Severočeši.cz, zvolený za ANO) obžaloby ze zneužití pravomoci a porušování osobní a domovní svobody. Informaci České televize potvrdil sám Schwarz.

Schwarz byl obžalován kvůli tomu, že v lednu roku 2006 coby vedoucí obvodního policejního oddělení v Mostě vnikl do mosteckého bytu, kde policie posléze objevila přístroj na výrobu drog. Údajně nechal přítomné spoutat a bez povolení byt prohledal. Několik svědků vypovědělo, že je policisté donutili lehnout si na zem a mířili na ně zbraní.

Bronislav Schwarz ve Sněmovně během hlasování o vydání k trestnímu stíháníBronislav Schwarz ve Sněmovně během hlasování o vydání k trestnímu stíhání | ČTK

"Pro mně a pro všechny slušné a pracovité policisty je to signál, že se nemají bát pracovat a dělat přesně podle zákona, jak jsem to dělal já, a věřit ve spravedlnost soudu," komentoval rozhodnutí soudu Schwarz s tím, že podle soudu proběhl zásah podle zákona. "Zachoval bych se i dnes stejně," doplnil Schwarz.

Za celým případem podle něj stojí politická rivalita. Obviněn byl až v době, kdy od celé události uběhly čtyři roky. "Jsem přesvědčen, že moje stíhání bylo na pokyn, na něčí zakázku," dodal Schwarz. Okresní soud v Mostě už Schwarze jednou obžaloby zprostil. Odvolací soud však rozsudek zrušil a vrátil kauzu k dalšímu projednání. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se na místě odvolal. Případem se tak bude znovu zabývat krajský soud.

pelagie ( 1. dubna 2014 16:50 )

andreslawicky ( 1. dubna 2014 15:06 )

Ten bude rád když tam vydrží alespoň do konce roku ten Slovenský dráteník Stačí počkat na rozhodnutí Slovenského soudu že byl agentem Stb. a potom snad potáhne sám a když vyhrál volby na Slovensku lichvář Kiska tak toho už moc na Slovensku nezahladí tihle dva se nemají zrovna v lásce

marlen52 ( 1. dubna 2014 14:33 )

to vám babiš leží v žaludku co.konečně jeden který s váma zatočí aspoň doufám.

japome ( 1. dubna 2014 13:23 )

a koho bys tam chtěl???

japome ( 1. dubna 2014 13:21 )

dobře stůjte si za svým jak jinak na feťáky a jinou verbež měli by vám poděkovat

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud