Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

Babiš se omluvil za vyhrožování novinářům: Kontrolu z finančáku prý poslat nehodlá

Babiš se omluvil za vyhrožování novinářům
Babiš se omluvil za vyhrožování novinářům  (Autor: Foto Blesk - Martin Pekárek, archiv Blesku)
Autor: ljš - 
27. března 2014
08:31

Vyhrožoval novinářům finanční kontrolou, dva dny na to se ale ministr Andej Babiš omluvil. Nikdy prý neměl v úmyslu kohokoli umlčovat a žádné prověřování ze strany jeho úřadu tak nehrozí.

Svá slova z pondělní tiskové konference vzal ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš zpátky jak jinak než prostřednictvím svého deníku Mladá fronta Dnes. Ve svém vystoupení tehdy kritizoval práci novinářů konkurenčního internetového zpravodajského serveru.

V omluvě uvedl, že nikdy neměl a nadále nemá v úmyslu nikoho umlčovat. Babišova pondělní slova vyzněla tak, že investor serveru by se mohl stát cílem finanční kontroly.

"Vzhledem k tomu, jakou pozici zastávám, mohl si někdo můj výrok interpretovat tak, že jako ministr financí hodlám prověřovat financování zpravodajského serveru, což jsem samozřejmě nikdy neměl a nemám v úmyslu," napsal Babiš.

"Omlouvám se všem, kterých se má pondělní slova dotkla," uvedl Babiš. Doplnil, že má stále problém ztotožnit se s rolí politika a člena vlády, v níž má prý říkat něco jiného, než si myslí. Svými pondělními slovy se chtěl hlavně zastat ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, podotkl.

Válková, kterou ANO do vlády nominovalo, v rozhovoru pro napadený server uvedla, že se Čechům za nacistické okupace "zas tolik nedělo". Až v pozdějším tiskovém prohlášení upřesnila, že to mínila jako porovnání s Polskem či Sovětským svazem. Zdůraznila také, že dění v protektorátu považuje za naprosto neomluvitelné.

Babiš v pondělí označil server za "skupinu takzvaných novinářů, kteří vytunelovali Lidové noviny a fandili ODS". Uvedl, že podle jeho informací byla slova Válkové vytržena z kontextu a že podle ministryně byl její rozhovor pro server veden tendenčně s cílem, aby ji poškodil. "Byla to provokace a děláte to pro (místopředsedu TOP 09 Miroslava) Kalouska s (bývalým šéfem ČEZ Martinem) Romanen," osočil mimojiné vicepremiér zástupce Echo24 na vládní tiskové konferenci.

petkule ( 29. března 2014 23:37 )

Proč nemám a nevlastním tohle? http://www.andrejbabis.cz/ Protože majitel mi to odmítá prodat...

dzery ( 28. března 2014 13:43 )

Jako každej komunista.

japos22 ( 28. března 2014 13:39 )

Lidé to ví, provozovatel je 95% vlastník, jeho společník má zbývajících 5% - jen Babiš plive jedy a urážky

e.44 ( 28. března 2014 10:10 )

A není to jedno? Člověk s rozhledem sebou manipulovat nedá a blbec bude stejně manipulovatelný i když bude vědět kdo že mu tu hlavu vymývá. A o Babišovi můžou mít dobré mínění jenom právě ti blbci, jelikož ti ostatní už jeho lhaní a manipulace dávno odhalili.

lev1 ( 28. března 2014 10:02 )

Ale lidé by přece chtěli vědět kdo financuje manipulační server ECHO24.cz

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa