Zeman nepůjčil prezidentské lóže: Výtěžek akce měl přitom jít na charitu

Miloš Zeman s manželkou Ivanou před Obecním domem, kde má prezidentské lože. A kde se bude konat charitativní přehlídka návrhářky Blanky Matragi
Autor: ČTK, simao - 
5. února 2014
19:13

Miloš Zeman opět čelí kritice. Tentokrát zcela nečekané - za to, že neuvolnil prezidentskou lóži v Obecním domě! Pořadatel do ní chtěl prodat lístky na charitativní módní přehlídku návrhářky Blanky Matragi, ovšem u Hradu narazil. Lóže není na prodej, vzkázal Zemanův mluvčí. Jenže třeba primátor Hudeček se "svého" místa pro tento případ vzdal. Vždyť jde o děti.

Miloš Zeman údajně nesouhlasil s prodejem lístků do prezidentské lóže na módní přehlídku Blanky Matragi, tvrdí pořadatel. "Prezident Miloš Zeman nepochopitelně odmítl podporu charity a lóži neumožnil zpřístupnit," uvedla společnost Central Group, která za vyprodanou akcí spojenou i s vystoupením houslisty Pavla Šporcla a operní zpěvačky Andrey Kalivodové stojí. A upozornila, že výtěžek ze vstupného - něco přes 3,5 milionu korun - půjde na charitu. Konkrétně Nadačnímu fondu pro zdraví dětí z pražského Podolí.

Primátor lóže poskytl. Prezident nikoli

Exkluzivní místa v prezidentské lóži však pro tuto akci zůstanou prázdná. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka Zeman lóži neuvolnil, protože soukromá společnost chtěla jindy bezplatně využívaná exkluzivní místa zpoplatnit. "Prezidentské lóže, ať už v Obecním domě, Národním divadle nebo ve Stavovském divadle nejsou zpoplatněné a využívají se při státních akcích. V tomto případě šlo o požadavek soukromé společnosti, která pro účely své akce hodlala prezidentskou lóži zpoplatnit," ohradil se Zemanův mluvčí.

Připomněl také, že Zeman podpořil např. charitativní akci pro děti z Klokánku. Primátor Tomáš Hudeček však svou jindy nepřístupnou primátorskou lóži v Obecním domě poskytl...

O charitu se však stará i prezidentova manželka Ivana, která třeba během Zemanových cest po republice navštěvuje dětské domovy. Návrhářka Blanka Matragi ji i dceři Kateřině radila během Zemanovy kampaně se šatníkem. Právě v Obecním domě.

Zemanův účet: Platí i pučista Zimola!

Sám Zeman pak přispívá částí platu na Nadační fondu Miloše Zemana na moření státního dluhu. U podnikatelů však s příspěvky příliš nepochodil. Navzdory Zemanově loňské výhrůžce: "Až budou chodit různí lidé a budou říkat - já bych potřeboval, abyste mě zařadil do podnikatelské mise, nebo já bych potřeboval, abyste se za nás přimluvil - v tomto případě přistoupím k vydírání, protože státní dluh je nás všech."

Je však zajímavé, že Zemanovi na účet štědře přispívá třeba jihočeský hejtman a poslanec Jiří Zimola. Pučista z ČSSD, který krátce po volbách vyrazil s Michalem Haškem tajně za prezidentem do zámečku v Lánech. Když se návštěva provalila, Zimola tím ztratil naděje na místo ve vládě. Zůstal však hejtmanem i poslancem. Ze svého poslaneckého platu však Zemanovi posílá na "prezidentský fond" 50 tisíc korun. Patrně do doby, než se bude muset jedné z funkcí vzdát.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

follett ( 9. února 2014 12:04 )

Ani se nedivím když je to na charitu tak proč by měl někdo prezidentskou lóži pronajímat plně to schvaluji. Zachoval bych se úplně stejně.

itartas ( 6. února 2014 12:34 )

Když se na to člověk podívá z několika stran vždycky mu vyjde něco jiného. Nicméně je to na nich, já bych to možná taky nepustila.

dzery ( 6. února 2014 10:12 )

Třeba si chce zvyknout.

mandat ( 6. února 2014 05:03 )

Ktere nadane navrhare v CR mate na mysli ????????????????

mandat ( 6. února 2014 05:01 )

Jenomze prave v arabskem svete vydelava sve penize.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud