Schůzka mezi čtyřma očima: Sobotka chce mluvit s Babišem. O nové vládě?

Sobotka požádal Babiše o schůzku mezi čtyřma očima
Autor: ČTK - 
30. října 2013
09:08

Rozbouřená voda po divokých volbách kromě vnitrostranických boření báboviček v ČSSD je už víceméně ustálená a začíná se přemýšlet o dalších krocích. Na programu je sestavení nové vlády, zatím se ale strany hádají o týmech, které budou vybírat vhodné kandidáty. Šéf ČSSD Sobotka už požádal šéfa hnutí ANO 2011 Babiše o schůzku mezi čtyřma očima.

Hnutí ANO 2011 hodlá vládu tolerovat, bude-li akceptovat jejich programové body. České televizi to dnes řekl předseda hnutí Andrej Babiš. Zdůraznil, že půjde o toleranci, nikoliv podporu. Přímou účast na vládě nepreferuje, je ale připraven jednat. Na šéfa svých poslanců hnutí dnes navrhne Jaroslava Faltýnka.

Babiš sám by prý do vlády určitě nešel, protože ANO 2011 je nové hnutí. "Naše předvolební sliby jsme splnili už tím, že jsme zabránili nástupu levice s podporou komunistů, protože to byl scénář. Nikdy jsme neříkali, že chceme jít do vlády," řekl ČT Babiš.

Přesto chce jednat. O schůzku "mezi čtyřma očima" ho požádal předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. "Já se dneska zeptám kolegů poslanců a výboru, jestli mi dají souhlas k tomu, abych s ním jednal sám. Jde o informativní schůzku, nikoliv vyjednávání," sdělil Babiš.

V sídle hnutí na pražském Chodově se odpoledne sejdou poslanci, předsedové krajských organizací a předsednictvo hnutí. Podle místopředsedkyně Věry Jourové bude zřejmě potvrzen vyjednávací tým, v kterém by kromě Babiše a Jourové měli být Faltýnek a Martin Stropnický. Jednat by se mělo také právě o tom, jestli se hnutí chce podílet na případné vládě, nebo zůstane v opozici. Původně ANO počítalo s tím, že skončí v opozičních řadách. Získalo ale tolik hlasů, že jakákoliv koalice bez ANO se bude těžko sestavovat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

xxyy ( 30. října 2013 19:48 )

ČSSD už je v rozkladu dlouho a mohou za to obě strany. ČSSD už dlouho připomíná spolek prolhaných hašteřivých trhovkyň.

xxyy ( 30. října 2013 19:46 )

Jsi blbej nebo navedenej, že tu hájíš toho komunistickýho spřažence?

xxyy ( 30. října 2013 19:44 )

Od komančů už člověk nemůže čekat nic, už dokážou akorát tak štěkat v opozici a socany ve stavu v jakém jsou vždycky dokáže někdo zkrotit. Skutečným problémem a potencionálním tvůrcem bezpráví a chaosu pro střední a nižší vrstvy obyvatel i podnikatelů je právě Babiš.

wimr ( 30. října 2013 14:53 )

chcípnout bys především měla ty, když navádíš lidi aby volili komunisty, to ti není líto chudáka Havla a toho jak za nás seděl v kriminále aby vybojoval svobodu ?

e.44 ( 30. října 2013 14:08 )

Co to meleš? TOPku volili ve všech krajích a všude kromě tří krajů dostala výrazně nadpětiprocentní počet hlasů. Zjisti si fakta než něco napíšeš.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud