Kdo tady lže?! Na schůzce se Zemanem se prý dohodli na odstřelení Sobotky!

Ze schůzky členů ČSSD se Zemanem prý vzešel impulz k odstranění šéfa strany Sobotky
Autor: ČTK - 
29. října 2013
22:50

Ze sobotní schůzky vlivných sociálních demokratů s prezidentem Milošem Zemanem vzešel impulz k odstranění šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky. V České televizi to řekl místopředseda strany Lubomír Zaorálek. Přímý účastník schůzky mu prý potvrdil, že Zeman mluvil s členy ČSSD o odvolání Sobotky z role hlavního povolebního vyjednávače strany.

Kdo o schůzce lže, měl by podle Zaorálka zvážit odchod. Narážel tím na místopředsedu Michala Haška, který jednání se Zemanem nadále popírá. Další místopředseda ČSSD Milan Chovanec schůzku potvrdil.

Předsednictvo ČSSD v neděli vyzvalo Sobotku k odstoupení kvůli slabému volebnímu výsledku, v čele povolebního vyjednávacího týmu jej nahradil Hašek. Podle médií předcházela návrhu schůzka vlivných členů strany včetně Haška s prezidentem, zatímco byl Sobotka v televizní debatě. "Podle všeho, co už víme, se konala schůzka u prezidenta Zemana. A z toho, co jsme se dověděli, ze střepů, které skládáme dohromady, tam vzešel impulz k tomu, aby byl Sobotka odstraněn z funkce předsedy," řekl ČT Zaorálek.

"Dokonce mi jeden účastník sdělil, že na schůzce Zeman mluvil o důvodech, proč musí být Sobotka odstraněn z funkce hlavního vyjednávače za sociální demokracii," doplnil. Nechtěl ovšem upřesnit, kdo mu informace poskytl. Schůzka se podle něj konala proto, že Zemanův projekt, Strana práv občanů - zemanovci, ve volbách propadl, takže se prezident pokouší uplatnit vliv na politickou scénu prostřednictvím ČSSD. "Takový způsob zasahování do života strany je u prezidenta nepřípustný," řekl Zaorálek.

Kdo všechno na schůzce byl, Zaorálek zatím neví, ale na čtvrtečním grémiu strany bude podle něj ČSSD skládat dohromady výpovědi a role jednotlivých zúčastněných. "Podle toho budeme postupovat dál," řekl. "Pokud někdo lhal předsednictvu a veřejnosti, a prokáže se to, tak by měl z politiky odejít," komentoval rozdílná tvrzení svých kolegů místopředsedů Haška a Chovance o tom, zda se schůzka se Zemanem konala. "Pokud Hašek lže, měl by z toho vyvodit závěry. Nemůže pak předstupovat před veřejnost a tvrdit - teď jsem pravdomluvný," dodal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jarda304 ( 30. října 2013 13:11 )

no jo, ale když Hašek a spol. mají poslanecké mandáty a bez nich se socani ke korytům nedostanou. Oni se "přátelé" nakonec nad lupem přestanou rvát a nějak se podělej

jarda304 ( 30. října 2013 13:10 )

tihle "myslíme to upřímně" lžou jeden vedle druhého a lháře a křiváky si volí do čela. Gross, Rath, Hašek atd. nic nového. Být socanem je projevem špatného charakteru, vždyť jako program mají socialisté žít z cizího, tedy vyžírat a krást. Socialisté se vždy mezi sebou popravovali, zavírali a podráželi -viz - Stalin, Hitler, Gottwald, Fierlinger

osinek ( 30. října 2013 12:40 )

osinek:Prolhaný Křivák Hašek je mrtvý muž! Hašek konečně kápl božskou! Hašek přiznal, že schůzka spiklenců se Zemanem se konala a že se jí zúčastnil! Té spiklenecké schůzky se zúčastnili i šmejdi Tejc, Škromach a Zimola!!

minehava ( 30. října 2013 12:39 )

Nejnovější prohlášení pučistů,parafrázuju-kdyby nás Chovanec nepráskl,nikdy bychom nepřiznali,že jsme na nějaké schůzce byli,protože jsme měli "gentlemanskou" dohodu,že se nepráskneme.

osinek ( 30. října 2013 12:23 )

Čtení pro XINDLA, NAMOROMANA, hu2hu a dalším naivům věřícím PUČISTŮM Haškovi, Škromachovi, Tejcovi a spol-rozhovor Škromacha s redaktorem ČT D.Takáčem o spiklenecké schůzce Zemana s pučisty na Hradě Takáč (ČT): ,,To,že jste ještě v den voleb po sečtení hlasů, odjeli bez Bohuslava Sobotky do Lán, to je taky běžná situace?" Škromach : ,,Já vám nerozumím..." Takáč (ČT): ,,To,že jste po sečtení volebních výsledků, bez předsedy, jeli k prezidentovi do Lán, to je běžný postup?" Škromach : ,,Já, já myslím, že nemá smysl komentovat spekulace a různé teorie."... Takáč (ČT): ,,Spekulace? Vy jste tedy nebyli v Lánech?" Škromach : ,,Já myslím ,že realita je taková...." Takáč (ČT): ,,Ne, prosím, řekněte mi jasně, byli jste v Lánech nebo nebyli jste v Lánech? " Škromach : ,,Nekřičte na mě." Takáč (ČT): ,,Já na vás nekřičím a prosím jasnou odpověď." Škromach:. ,,Já se k tomu nebudu vyjadřovat." (záznam: http://goo.gl/xyu5QA) Proč vážení ten vyžranej Škromach jasně neodpověděl na otázku o spiklenecké schůzce Zemana s pučisty? Proč Škromach jasně neřekl, že žádná schůzka se Zemanem se nekonala? Odpověď je nasnadě! Spiklenecká schůzka se konala. Zúčastnil se jí i Škromach Místopředseda ČSSD a plzeňský hejtman Chovanec potvrdil že se schůzka se Zemanem konala. A že na jednání se Zemanem bylo několik členů vedení ČSSD

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud