Babiš se vrátil z Francie: Oslovili mě Hašek i Sobotka! Nechceme jednat se dvěma ČSSD

Rozkol v ČSSD a soupeření Bohuslava Sobotky s Michalem Haškem okomentoval milirdář a šéf ANO Andrej Babiš
Autor: simao - 
29. října 2013
11:28

Andrej Babiš nyní s vyjednáváním o vládě čeká, jak dopadne vnitrostranická krize v ČSSD. Řekl si k ní své: Sociální demokracie podle něj lhala voličům, když mluvila o své jednotě. A jemu samotnému s nezávisle na sboě ozvali oba hlavní aktéři rozkolu u oranžových - Bohuslav Sobotka i "pučista" Michal Hašek.

Je to jako v roce 1948, křičí Bohuslav Sobotka a na jeho podporu se dokonce sešlo několik stovek lidí včera na Hradčanském náměstí. "Kategoricky odmítám slova o metodách srovnatelných s rokem 1948," brání se Michal Hašek. Vnitrostranickou přestřelku přitom napjatě sleduje i Andrej Babiš, šéf hnutí ANO, který se vrátil z povolebního "výletu" do jižní Francie, kam vzal partnerku Moniku Babišovou. Co si o rozkolu ve straně svého potenciálního koaličního partnera miliardář myslí?

"Nemůžem jednat se dvěma sociálními demokraciemi. To je vyloučeno. A navíc je tu prezident, který tu rozdává karty... Jsem ale v šoku, že sociální demokracie lidem lhala, když říkala, že je jednotná. Jednotná není a čekali akorát den po volbách, aby popravili svého lídra. To je absurdní a neuvěřitelné," okomentoval Babiš situaci v ČSSD. "Je to jejich problém, nebudu to za ně řešit," dodal Babiš s tím, že ho o schůzku požádali oba - Sobotka i Hašek. To samé prý učinili i v případě lídra KDU-ČSL Pavla Bělobrádka: "Sejdu se s oběma, požádali mě o to, ať to mám z první ruky. Pak budu jednat jen s předsedou," uvedl Bělobrádek Prácu. Kdo však předsedou ČSSD bude, není tak úplně jasné...

Volby v květnu bychom vyhráli my, myslí si Babiš

"Země nesmí být paralyzovaná. Pokud se tu budeme handrkovat, tak lidé budou ještě víc otrávení. Změna vlády musí proběhnout co nejrychleji," dodává Babiš a tvrdí: "Kdyby byly volby až v květnu, tak bychom je s přehledem vyhráli." Možná má pravdu, sociální demokracie už takto získala nejnižší procento hlasů (20,45%) a nyní navíc řada voličů lituje, že jí svůj hlas dala.

Babiš přesto i nadále září spokojeností, kolik voličů ANO se nakonec našlo. Volební zisk 18,65% byl nečekaně vysoký. Velký úspěch si přitom užíval při prodlouženém víkendu v jižní Francii s partnerkou Monikou. Přesto si na oko postěžoval, že nestíhá odpovídat na všechny gratulace, které mu přišly: "Přišlo mi 3000 sms z celého světa a stovky mailů. Každému odpovídám, ale stále jsem pozadu."

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ko.ko.tek ( 29. října 2013 20:00 )

Sobotka se potí, jak vrata od chlévu

ko.ko.tek ( 29. října 2013 19:59 )

co řešíš pády? 3.4. pád by se neměl řešit, šestý už dává smylsl.

ko.ko.tek ( 29. října 2013 19:57 )

mě a mně

ko.ko.tek ( 29. října 2013 19:56 )

guvno po mně a mně, proč by neměla mít česká gramatika jenom mně? Jemně mně ho mni . Česká gramatika je snůška výmyslů a složitostí od několika rádoby mudrců. Taky jsme mohli mít jen jedno Y, je jedno, jestli je tam baba a chlap, vždyt ve větě je to jasné: např. Byly tam chlapci i děvčata, proč nee jedno Y? Jsi Dežo z páté třídy

enriko ( 29. října 2013 19:15 )

Bože, ty jsi tak blbá, že na tebe vůbec nemá smysl reagovat. A to ti nikdy nenapadlo, že někomu museli sebrat aby jiným rozdávali? Asi ne. Njn

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud