Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Víme, jak se stanete poslancem. Je to lehčí, než myslíte

Největší šanci na úspěch mají Zemanovci
Největší šanci na úspěch mají Zemanovci  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: Aleš Půček - 
16. srpna 2013
18:32

NÁZOR: Babiš, Bobošíková, Okamura, Paroubek či Zeman pořádají hon na budoucí poslance. Všechny tyto osobnosti mají vlastní strany a chtějí s nimi prorazit do parlamentu. Poslední průzkumy agentury SANEP jim dávají šanci. Drží se nad dvěma procenty a útok na pětiprocentní hranici tak nemusí být nereálný. Chybí jim ale to nejdůležitější. Navzdory hrozivé nezaměstnanosti, chybí těmto stranám vhodní kandidáti do předpokládaných předčasných voleb.

Samozřejmě, ideální by bylo, kdyby šlo šéfy či skutečné lídry těchto stran naklonovat. Strana, za níž by na prvním, druhém i desátém místě ve všech obvodech kandidoval takový Tomio Okamura či Jiří Paroubek by zaručeně musela uspět. Bohužel, líní vědci zvládli replikovat ovečku Dolly, ale na složitější živočišné formy se dosud nezmohli. To dává na druhou stranu šanci prosadit se každému. Stačí vybrat tu správnou stranu, a naučit se pár základních tezí.

 Největší šance na úspěch ve volbách mají Zemanovci (SPOZ). Jméno předsedy této strany sice možná nezná ani samotný Miloš Zeman, ale to není důležité. Na každou otázku odpovídejte, že Vašim programem je Miloš Zeman a dobré místo na kandidátce by Vás nemělo minout, obzvlášť poté co kandidaturu odmítli ministři Rusnokovy vlády Kohout či Štys a zpátky na chaloupku se hodlá zřejmě vrátit i oddlužený Honza Fisher.

U ostatních stran to sice s volebními preferencemi vypadá všelijak, ale o to větší šance je umístit se na předních místech kandidátky.  Mediální magnát Andrej Babiš sice do řad svého ANO 2011 získal "charismatické" osobnosti typu bývalého novináře Martina Komárka či profesora Jiřího Zlatušky, ale pokud budete donekonečna opakovat posvátnou Babišovskou mantru o tom, že stát má být řízen jako soukromá firma s výjimkou dotací na řepku olejnou, uspějete.

U bývalé komunistické kandidátky na prezidenta Jany Bobošíkové se tvařte suverénně pravicově a euroskepticky. Moravský samuraj Tomio Okamura vydrží celé hodiny mluvit o sobě a svém Úsvitu přímé demokracie. Pokud vydržíte poslouchat až do úsvitu, máte vyhráno. Jiří Paroubek, jehož LEV 21 již podle názvu strany reprezentuje ty nejpravější české zájmy, přišel před volbami o hokejistu Jiřího Šlégra, na pohovor s ním doražte s trikolórou a helmou zakryjte svůj sexy mozek.

Pokud si nebudete vědět rady, koho mezi těmito velikány zvolit, případně mezi jejich stranami nevidíte žádný podstatný rozdíl, hoďte si kostkou. Pokud padne šestka, hažte ještě jednou. Hlavně nezapomeňte, že pokud nejste superman Michal Hašek (ČSSD), který zvládne vykonávat zároveň 29 funkcí, je práce poslance nesmírně náročná a slovy vyloučeného poslance ODS Tomáše Úlehly je za ní plat 39 tisíc čistého málo. Neděláte to zkrátka pro sebe, ale pro vlast a světový mír.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

hu11 ( 17. srpna 2013 06:55 )

Když jde člověk mezi tu sebranku, tak na to musí mít žaludek !!!! Rozpustit všechno co se dá a bude pokoj

prahor ( 17. srpna 2013 02:45 )

Vážený pane Půčku, chápu vaši snahu o vtipnost za každou cenu, ale nejdříve byste se měl naučit pravopis! .."obzvlášť poté co kandidaturu odmítli ministři Rusnokovi vlády..." P.S. Kopii posílám paní Šmuclerové do "bleskové" akademie. zdraví Horák

sugarbitter ( 16. srpna 2013 20:26 )

pouze po revolucích můžou vznikat skutečně nové subjekty.

Uživatel_133323 ( 16. srpna 2013 20:19 )

 Tak Tomio peníze nepotřebuje a Paroubek asi taky ne

moiaza ( 16. srpna 2013 20:19 )

Vím jen jedno. ODS bude volit pouze zoufalec, nebo typický zloděj.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa