Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

České dráhy šetří: Nový šéf bude mít „jenom“ čtvrt milionu!

Nový generální ředitel už nebude tak vysmátý jako Petr Žaluda. Jeho plat bude jen poloviční.  (Autor: ČTK, archiv Blesku)
Autor: vr - 
16. srpna 2013
08:03

Zbavili se původního generálního ředitele Petra Žaludy. A očista pokračuje! Podle slov ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka už nebude šéf podniku brát půlmilionový měsíční plat, nýbrž jeho polovinu! A přijde i o spoustu odměn, i tak si ale asi přijde na "hezké peníze".

Rozhodla tak na svém včerejším zasedání dozorčí rada. „O polovinu budou novému řediteli sníženy i odměny. Podle podobného poměru se nejdříve mají upravit i platy nejvyššího managementu,“ řekl Žák serveru iHned. Nový generální ředitel ČD Dalibor Zelený tak bude brát 250 tisíc měsíčně.

A co myslel Žák odměnami? Zřejmě to, co měl ve smlouvě i sám Žaluda: Každý měsíc mu umožňovala, aby si k platu přičetl i odměny ve výši celé mzdy. Reálně tak mohl měsíčně brát nikoliv půl milionu, ale celý milion korun!

"Snížili nebo dokonce vypustili jsme i mnoho benefitů, díky kterým měl minulý generální ředitel ve výsledku plat přesahující milion korun. Na polovinu jsme ze čtyřiadvaceti snížili počet měsíců, ze kterých se vypočítává odstupné," řekl serveru předseda dozorčí rady Českých drah Zdeněk Žemlička.

ivuska1 ( 17. srpna 2013 10:21 )

ivuska1 ( 16. srpna 2013 11:37 )

toto se nevyresi u voleb !! Takto si nastavili platovy system ktery oficialne plati zase jenom nenazrani zbohatlici ( zlodeji ) !!!!!! Je to normalni okradani poctivych lidi , kteri drou na tuto verbez za 15.000 mesicne !!!!

ivuska1 ( 16. srpna 2013 11:34 )

tochadda

ivuska1 ( 16. srpna 2013 11:33 )

I toto je rozkradani nasich penez !!!!! Prehnane vysoke platy !!!!!! Jak muze byt tak velky platovy rozdil mezi sefem a napr. strojvudcem !!!!!!! Kdo je zodpovedny za odsouhlaseni tak neskutecne premrstenych platu lidi ve vedenich!!!!!! ( a co odmeny , ty jsou kolikrat mnohem vyssi ) VYPLATA JE ODMENA ZA VYKONANOU PRACI !!!!!!! Je to verejne rozkradani !!!!! System ktery nespravedlive odmenuje pracujici dle tabulkovych tarifu musi byt okamzite predelan !!!!!!!!!!

e.44 ( 16. srpna 2013 10:50 )

Jenom kosmetická úprava Za tohle by jim generálního ředitele dělal jenom blb. Nějaký neoficiální penězovod je už jistě připraven....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud