Zeman jmenuje Klausovou a Rusnoka lanaří Zemanovci, prozradil kancléř

Kancléř Mynář (vpravo) se rozpovídal o záměrech prezidenta Zemana i strany SPOZ Zemanovci  (Autor: ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
15. srpna 2013
18:15

Zemanův kancléř Mynář se rozpovídal. Potvrdil, že prezident definitivně jmenuje nové velvyslance - a chybět mezi nimi nebudou kosmonaut Remek (64) ani bývalá první dáma Livia Klausová (69). Vedle toho pak kancléř dnes uvedl, že premiéra v demisi Jiřího Rusnoka lanaří do svých řad pro případné předčasné volby Zemanovci. Sám Mynář by za ně rád kandidoval, čeká však na Zemanovo svolení.

O chystaném vyslání Vladimíra Remka do Ruska a Livie Klausové na Slovensko se mluví už dlouhou dobu. Vyvolalo to ostatně ostrý konflikt mezi někdejším ministrem zahraničí Schwarzenbergem a prezidentem Zemanem. Jenže Zeman tuhle bitvu drtivě vyhrál. V době, kdy Česku vládne Rusnokova úřednická vláda (byť bez důvěry ve Sněmovně), pak patrně dojde na jmenování "Zemanových" velvyslanců. Potvrdil to dnes hradní kancléř Vratislav Mynář.

Velvyslanci Klausová a Remek potvrzeni

"Prezident má na stole balík velvyslanců, ze kterých bychom ale neměli vypichovat jen Klausovou a Remka," upozornil server idnes.cz dnes Mynář, podle kterého však přesný termín jmenování nových diplomatů není známý. Mynář však vedle toho dnes prozradil i něco jiného...

Premiér v hledáčku Zemanovců

Přidej se mezi nás. Takový vzkaz prý vysílá oblíbená strana současného českého prezidenta SPOZ Zemanovci směrem k premiérovi Rusnokovi. Již v minulosti za ně ostatně kandidoval a také nyní prý Zemanovci chtějí Rusnoka přemluvit, aby se v jejich barvách pustil do boje o křesla ve Sněmovně v případných předčasných volbách. Rusnok však již dříve své další angažmá v politice odmítl. "Pro mě osobně je pan premiér Rusnok výjimečná osobnost a udělám vše pro to, abych s ním na toto téma ještě mohl hovořit," uvedl však Mynář, který za Zemanovce bude možná sám kandidovat!

Hradní kancléř Mynář by rád do Sněmovny!

Mynář dnes zopakoval, že by rád, ale že bude záležet na svolení od prezidenta Zemana. Prý s ním však na toto téma ještě nemluvil. "Počkáme na úterý, jestli se rozpustí Sněmovna. Pak teprve si chceme s panem prezidentem najít chvilku a probrat tohle žhavé téma," uvedl hradní kancléř.

Podle místopředsedy SPOZ Vladimíra Kruliše, expřítele první slečny Kateřiny Zemanové, se však stranické vedení chystá zabývat i jinými adepty, kteří by vedli Zemanovce do volební vřavy. "Budeme probírat i další osobnosti z řad lékařů, pedagogů a podnikatelů, které bychom chtěli oslovit," řekl neurčitě Kruliš ČTK k vytváření kandidátek strany, která za vlády prezidenta Zemana jen vzkvétá.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jsem.tu.taky ( 16. srpna 2013 09:25 )

Myslíš na východ, sem do Půlkonic?

jsem.tu.taky ( 16. srpna 2013 09:24 )

No pokud by Zemanovci měli virózu, tak by jim kola byla k ničemu. S virózou na kole, nevím, nevím.

itartas ( 16. srpna 2013 07:35 )

Když srovnám kancléře Klause a kancléře Zemana, mám hnedle jasno o hradním pánovi. Jinak jestli si někdo myslí, že Zeman něco Klausům oplácí, velice se plete. Zeman je starý provokatér. Tímto krokem, chce naštvat Havlovce za to, jak se k němu vyjadřovali během prezid. kampaně. On by si kvůli nějakému velvyslanectví Slovenska žíly netrhal.

anka ( 16. srpna 2013 00:34 )

asi budete muset zmenit nazor.....protoze vubec nemate poneti jak se bavi bohati... tak i onak....

anka ( 16. srpna 2013 00:21 )

na vychod

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud