Zeman je hulvát a politický šarlatán roku, píší v Rakousku

Prezident Miloš Zeman dostal od rakouského tisku sodu  (Autor: Foto Blesk - Zbyněk Pecák, Slávka Červená)
Autor: simao, ČTK - 
15. července 2013
14:12

Přílišnému respektu se český prezident Zeman u našich jižních sousedů netěší. Minulý týden to byl slon v porcelánu, dnes hulvát a politický šarlatán roku. Taková pojmenování pro Zemana se objevují v dnešním deníku Die Presse. Oprávněně?

Zeman dosahuje věhlasu Silvia Berlusconiho, uvedl dnes rakouský list. Ovšem v tomto přirovnání není o co stát. Podle Die Presse má totiž Zeman šanci, aby nahradil právě italského expremiéra v čele evropských politických hulvátů a šarlatánů.

"Během krátké doby od nástupu do úřadu vnitropoliticky řádil, jako by neměl přijít žádný zítřek," stojí v dnešním komentáři k dění v české kotlině.

V Česku prý probíhá "brutální mocenskopolitický konflikt mezi prezidentem a parlamentem, který by se mohl táhnout dlouhou dobu, ochromit politický proces a také zhoršit hospodářské výhledy, které beztak nejsou příliš růžové," konstatuje Die Presse, ve kterém se minulý týden objevilo i to, že si Zeman počíná ještě hůře, než pověstný slon v porceláně.

Havlovi tleskali, před Klausem by schovávali propisky

Češi prý jen nostalgicky mohou vzpomínat na velké muže historie T. G. Masaryka, či Václava Havla. U Havla navíc rakouský komentátor připomíná historku, kdy se prvnímu českému prezidentovi dostalo při soukromé návštěvě restaurace ve Vídni aplausu ve stoje od ostatních hostů podniku.

"Kdyby vídeňskou restauraci soukromě navštívil Havlův nástupce Václav Klaus, většina hostů by si nejspíš hlídala svoje propisky. A pokud by měl někdy přijít Zeman, muselo by se vydat varování: 'Pozor, neřízená střela!'," poznamenává autor.

Zeman má konkurenta. "Hulváta" z Maďarska

Zeman však má konkurenta. Dalším politickým hulvátem je prý maďarský premiér Viktor Orbán. "Orbán brázdí již tři roky politickou krajinou jako buldozer, vytváří stále hlubší příkopy ve společnosti, neustále se snaží vyléčit ústavu země, takže experti v Radě Evropy už mluví o 'vážném ohrožení demokracie'," napsal novinář Burkhard Bischof.

Co mají Zeman, Berlusconi a Orbán společného?  "Dobro a strasti vlastních občanů jsou u nich až na druhém nebo třetím místě. Kdyby jim totiž šlo o ně, nezačínali by tito pánové vůbec se svými pletichářskými hrami o moc, které rozdělují společnost," uzavírá komentátor rakouského deníku.

john49289 ( 17. července 2013 20:24 )

Člověk co mě oslovuje volem píše že rusáci nejsou slované co si to za idiota. Národ se nemusí nikomu klanět.nemusíme platit výkupné jako za svatého Václava.Ať jdou všichni Germáni do pekel kam patří v čele se sedlákem Havlem, co byl jejich pátá kolona. Okamžitě vraťte tisk do českých rukou!

john49289 ( 16. července 2013 18:11 )

Na co nám byli ti patolízalové co vylizovali Němcům 20 let zadky? Podívejte se kam zemi dovedli za 25 let? Já stojím jednoznačně za Zemanem, i kdyby na plnou hubu řekl že Němci a Rakušáci jsou fašisté. Kdyby nebylo Churchila Stalin by je všechny vyvraždit. Z toho plyne jejich strach. Pitomý Churchill. Mohli jsme mít od té verbeže pokoj.

john49289 ( 16. července 2013 18:08 )

Přesně

vlasta1 ( 16. července 2013 16:11 )

Není to pravda jediná strana kde nejsou bývalý komunisti je KSČM.

gogo ( 16. července 2013 10:52 )

Proti pankovému "Kájovi" je volba Zemana nesrovnatelně lepší. První jmenovaný, to by byla za současného politického vývoje přímo tragédie..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud