Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Johnův kolega Bajgar útočí: Zatímco tys pil s Janouškem, ostatní točili

Novinář radek Bajgar (vpravo) nařkl Radka Johna, že se tahal s Romanem Janouškem
Novinář radek Bajgar (vpravo) nařkl Radka Johna, že se tahal s Romanem Janouškem  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao - 
6. listopadu 2012
18:39

Radek John se rozhodl pro návrat do novinařiny, aniž by se však vzdal politické kariéry. A jeho bývalí kolegové z televize to nesou značně nelibě. Vedle Josefa Klímy promluvil i publicista a televizní producent Radek Bajgar, který s Johnem také spolupracoval na pořadu Na vlastní oči.

Když Josef Klíma otevřeně "vytmavil" Radku Johnovi jeho záměr, přejít z politiky zpět k novinařině, znamenalo to konec jednoho dlouholetého přátelství.

John, stále ještě lídr VV, však v poslední době čelí nebývalé kritice. Kvůli hrozícímu střetu zájmů. Novináře i politika zkrátka podle mnohých dělat nemůže.

Bajgar: John se tahal s Janouškem

Nelibě to nese i další z Johnových bývalých kolegů Radek Bajgar, televizní producent, který stál třeba na počátcích úspěšného seriálů Ulice.

Do Johna se Bajgar pustil i kvůli údajnému paktování s kmotrem Romanem Janouškem. "Zatímco Klíma, Kroupa a ostatní po nocích točili, a občas nasazovali i ten krk, Ty ses tahal s Janouškem," píše Bajgar v otevřeném dopise, který uveřejnily LN.

Radkové Bajgar (vlevo) a John (uprostřed) v době, kdy ještě byli oba kolegové z televize a John měl za manželku Zlatu Adamovskou (vpravo) Radkové Bajgar (vlevo) a John (uprostřed) v době, kdy ještě byli oba kolegové z televize a John měl za manželku Zlatu Adamovskou (vpravo) | Profimedia.cz

Bajgar také tvrdí, že John již dávno ztratil novinářský kredit. A že rozprodal a zničil pořad Na vlastní oči.

John: Je to od nich jen závist

Radek John se však proti nařčení bývalých televizních kolegů ohrazuje. Podle Johna je proti němu popudila závist a dlouhodobá zášť. A překvapilo ho to prý především u dlouholetého spolupracovníka Klímy.

"Nešlo o podlost či zášť, jak píšeš, na to je Pepa příliš hodný člověk, který Tě bránil, i když už dávno neměl. Předpokládám, že mu prostě jen ruply nervy. Těšil se, stejně jako my, že už od Tebe bude pokoj. A zaskočilo ho, stejně jako nás, že asi budeš škodit dál," píše však Johnův a Klímův kolega Bajgar.

Konec přátelství Klímu pravděpodobně zasáhl natolik, že už nemá sílu ani chuť k tomu cokoliv říct. „Já už se k tomu nechci vyjadřovat. Je to už strašně větvené, ať se raději vyjadřují kolegové. Řekl jsem k tomu už v podstatě vše, co jsem chtěl,“ řekl Blesku Klíma.

datel ( 1. února 2013 07:58 )

škoda že Bajgar nešel do politiky taky, dřív než začal natáčet tu sračku "Ulice"

mirkazam ( 7. listopadu 2012 10:33 )

John je bezpáteřní hovado...a nikdo ho nemusí napadat, protože každý si na něho názor udělá sám !!!

frantacizek ( 7. listopadu 2012 04:56 )

ono jde vidět, co to jsou za dementi, když se hádají takhle přes media, což je vlastní prostě bulvárním novinářům.

frantacizek ( 7. listopadu 2012 04:54 )

jo Pepa Klíma jako mediální mrdka osočil ve svém scénáři soc. pracovnice ústavu a až po x letech našel odvahu to přiznat. Jsou to vše bulvární mediální mrdky a nemají si tak příliš co vyčítat, a to se Eltona Johna nechci zastávat. Jsou to všechno z té Novy tvořitelé senzací, není nad Reportery ČT, tam pracují profesionálové a skuteční novináři.

tina.vitaskova ( 7. listopadu 2012 03:56 )

Asi to nebude příliš složité, John se ohání závistí, ať jde do hajzlu, co mu kdo bude závidět??? jeho křivost a bezpáteřnost???-ať jde někam-jak jsem četla do vinného sklípečku a tam se uchlastá

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa