Kmotr Rittig lítá v jízdenkách: Koupil si za ně tryskáč!

Autor: Eva Pospíšilová, evakk - 
18. 1. 2012
04:37

Napřed pravděpodobně podojil pražský dopravní podnik, a teď si beztrestně užívá luxusu. Po »skromném hnízdečku« v Monte Carlu za desítky milionů korun si nyní lobbista a muž označovaný jako pražský kmotr Ivo Rittig (49) pořídil dalšího k životu nutně potřebného mazlíka – tryskáč. Dal za něj v přepočtu kolem sta milionů korun. Proč by ostatně také troškařil?

Nový přírůstek v Rittigově sbírce se jmenuje Nextant 400XT. „V tuhle chvíli ještě není vůbec jisté, jestli už je stroj v republice, ale Rittig se nijak netají, že už ho koupil,“ řekl Blesku člověk z lobbistova okolí.

Stroj je podle odborných serverů vlastně deset let starý a repasovaný Hawker 400XP, má nové motory i vnitřek kabiny. Pořizovací cena letounu se pohybuje kolem 3,9 milionu dolarů (80 milionů Kč). Rittig za stroj údajně zaplatil o něco víc, v přepočtu kolem sta milionů korun. Ty ovšem neplatil hotově. „Letadlo si na leasing koupila moje společnost Rittig&Partners,“ řekl Blesku kontroverzní podnikatel. A důvod, proč si tryskáč pořídil? „Protože ho já, neb většinu roku trávím v Monaku, a moji spolupracovníci potřebujeme k práci,“ doplnil Rittig. Pravda, proč by se on a jeho parta měli trmácet hodiny autem nebo jiným sociálním prostředkem z Prahy do Monaka, když v pohodlí tryskáče tam mohou být za hodinku...

A kde si tento muž miliony vydělal? Podle Nadačního fondu proti korupci ve velkém profitoval na pražském dopravním podniku. Spolupracovník fondu a bývalý ředitel tajné služby Karel Randák vypátral, že firma Cokeville Assets z Britských Panenských ostrovů přeposílala peníze na Rittigův kyperský účet. Jen v roce 2007 to dělalo 73 milionů korun. Nešlo jen o peníze za tisk jízdenek. Zlatý déšť padal i z nákupů nafty či náhradních dílů dopravním podnikem. Miliony měly být provizí za zprostředkování! Firma Cokeville byla mezičlánek mezi dodavatelem a městskou firmou. Rittig se brání, že na jízdenkách nic nevydělal. To, kdo má pravdu, je teď na policii.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
johanka ( 21. ledna 2012 16:13 )

MLÁDÁ LÉTA JSEM PROŽILA ZA VLÁDY KOMUNISTŮ A PŘIZNÁM SE, ŽE JSEM MĚLA ŠŤASTNÉ MLÁDÍ, NA KTERÉ RÁDA VZPOMÍNÁM. Když vyprávím svým dětem o tom, jak jsme žili před rokem 1989, poslouchají to jako pohádku... Můžete mi tady nadávat, ale v době vlády komunistů se prostému člověku žilo dobře.... Protože žijeme v době, kdy nám vládnou zloději, kdy SLUŠNOST byla vyměněna za HRUBOST.... A co děláme my ?? Skláníme hlavy a necháme se sebou manipulovat jako primitivové. Neumíme se ozvat. Kam se poděla naše NÁRODNÍ HRDOST ???

joudajoudovy ( 21. ledna 2012 09:02 )

Dobytek mel dalsi prijem z padelanych jizdenek,ktere se v Praze objevily.Do dnesniho dne se nic nevyresilo a tak MY, fiktivnim tryskacem, letime do p.r.d.e.l.e. a budeme se ohybat pod tihou jejich h.o.v.e.n., ktere na nas kydaji. Uz musime narovnat patere a vycistit chlev! Ja, nechci byt zadusen vladnimi, stranickymi i klikovymi lejny.

cat99 ( 20. ledna 2012 17:56 )

Ten zloděj má fasádu jako ukrajinský pojídač krys ! To máš za to, zlato !

henes ( 19. ledna 2012 15:12 )

To je ale hnusák.Příroda se mu pěkně odvdě čila za tu zlodějnu....

jana999 ( 18. ledna 2012 16:12 )

kdo každej, já nekradu, to chceš říct, že jsem jediná v týhle republice?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa