Kmotr Rittig lítá v jízdenkách: Koupil si za ně tryskáč!

Autor: Eva Pospíšilová, evakk - 
18. ledna 2012
04:37

Napřed pravděpodobně podojil pražský dopravní podnik, a teď si beztrestně užívá luxusu. Po »skromném hnízdečku« v Monte Carlu za desítky milionů korun si nyní lobbista a muž označovaný jako pražský kmotr Ivo Rittig (49) pořídil dalšího k životu nutně potřebného mazlíka – tryskáč. Dal za něj v přepočtu kolem sta milionů korun. Proč by ostatně také troškařil?

Nový přírůstek v Rittigově sbírce se jmenuje Nextant 400XT. „V tuhle chvíli ještě není vůbec jisté, jestli už je stroj v republice, ale Rittig se nijak netají, že už ho koupil,“ řekl Blesku člověk z lobbistova okolí.

Stroj je podle odborných serverů vlastně deset let starý a repasovaný Hawker 400XP, má nové motory i vnitřek kabiny. Pořizovací cena letounu se pohybuje kolem 3,9 milionu dolarů (80 milionů Kč). Rittig za stroj údajně zaplatil o něco víc, v přepočtu kolem sta milionů korun. Ty ovšem neplatil hotově. „Letadlo si na leasing koupila moje společnost Rittig&Partners,“ řekl Blesku kontroverzní podnikatel. A důvod, proč si tryskáč pořídil? „Protože ho já, neb většinu roku trávím v Monaku, a moji spolupracovníci potřebujeme k práci,“ doplnil Rittig. Pravda, proč by se on a jeho parta měli trmácet hodiny autem nebo jiným sociálním prostředkem z Prahy do Monaka, když v pohodlí tryskáče tam mohou být za hodinku...

A kde si tento muž miliony vydělal? Podle Nadačního fondu proti korupci ve velkém profitoval na pražském dopravním podniku. Spolupracovník fondu a bývalý ředitel tajné služby Karel Randák vypátral, že firma Cokeville Assets z Britských Panenských ostrovů přeposílala peníze na Rittigův kyperský účet. Jen v roce 2007 to dělalo 73 milionů korun. Nešlo jen o peníze za tisk jízdenek. Zlatý déšť padal i z nákupů nafty či náhradních dílů dopravním podnikem. Miliony měly být provizí za zprostředkování! Firma Cokeville byla mezičlánek mezi dodavatelem a městskou firmou. Rittig se brání, že na jízdenkách nic nevydělal. To, kdo má pravdu, je teď na policii.

johanka ( 21. ledna 2012 16:13 )

MLÁDÁ LÉTA JSEM PROŽILA ZA VLÁDY KOMUNISTŮ A PŘIZNÁM SE, ŽE JSEM MĚLA ŠŤASTNÉ MLÁDÍ, NA KTERÉ RÁDA VZPOMÍNÁM. Když vyprávím svým dětem o tom, jak jsme žili před rokem 1989, poslouchají to jako pohádku... Můžete mi tady nadávat, ale v době vlády komunistů se prostému člověku žilo dobře.... Protože žijeme v době, kdy nám vládnou zloději, kdy SLUŠNOST byla vyměněna za HRUBOST.... A co děláme my ?? Skláníme hlavy a necháme se sebou manipulovat jako primitivové. Neumíme se ozvat. Kam se poděla naše NÁRODNÍ HRDOST ???

joudajoudovy ( 21. ledna 2012 09:02 )

Dobytek mel dalsi prijem z padelanych jizdenek,ktere se v Praze objevily.Do dnesniho dne se nic nevyresilo a tak MY, fiktivnim tryskacem, letime do p.r.d.e.l.e. a budeme se ohybat pod tihou jejich h.o.v.e.n., ktere na nas kydaji. Uz musime narovnat patere a vycistit chlev! Ja, nechci byt zadusen vladnimi, stranickymi i klikovymi lejny.

cat99 ( 20. ledna 2012 17:56 )

Ten zloděj má fasádu jako ukrajinský pojídač krys ! To máš za to, zlato !

henes ( 19. ledna 2012 15:12 )

To je ale hnusák.Příroda se mu pěkně odvdě čila za tu zlodějnu....

jana999 ( 18. ledna 2012 16:12 )

kdo každej, já nekradu, to chceš říct, že jsem jediná v týhle republice?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud