Táta Topolánek se umí postarat: Americká škola a nový bavorák

Autor: Marta Prokešová - 
21. 6. 2011
12:37

To je ale obrat! Špatný student Tomáš Topolánek (18), který si ještě loni o prázdninách přivydělával jako číšník, teď jezdí do školy ve svém novém bílém BMW. Autem, které stojí až 900 tisíc, každý den míří do jedné z nejdražších škol v Praze. V americké International School of Prague v Nebušicích, kam své děti posílá i nejbohatší Čech Petr Kellner, totiž stojí rok studia téměř půl milionu!

Expremiér Mirek Topolánek (ODS) nikdy uspokojivě nevysvětlil, kde bere na svůj nákladný život. Kvůli synovu vzdělání se ale pořádně plácne přes kapsu. Možná mu nic jiného nezbývá, když chce, aby Tomáš přece jen nějakou střední školu dokončil. Se studii má totiž od začátku potíže.

Zkoušky na gymnázium nezvládl

Topolánek junior se nejdřív v roce 2008 hlásil na výběrové pražské gymnázium Nad Štolou. Neměl ale průměr známek do 1,13 jako dvacítka jiných dětí, které se na školu dostaly bez zkoušek. Přijímačky pak syn premiéra jako jeden z devíti neudělal. „Je to jen shoda náhod, že se tam nedostal. Selhal systém,“ hřímal pak Topolánek starší. Za všechno podle něj mohla možnost podat si jen jednu přihlášku. Syna pak upíchl na soukromé gymnázium.

Ani tady se ale Tomášovi, který věčně obrážel mejdany s tátovým kamarádem Markem Dalíkem a obletoval missky, moc nedařilo. Prvák udělal s odřenýma ušima, jeho otec prozradil, že mu hrozil i reparát. Jedním z řešení pak byl útěk za oceán. Topolánek synovi zaplatil rok na škole v USA. Stálo ho to přes půl milionu.

Táta už vybral!
Historka, kterou vyprávěl v létě 2009 Mirek Topolánek o svém synovi v jednom z rozhovorů:
„Jednou Tomáš uviděl mercedes a povídá: Tati, proč si ho nekoupíš?
Já na to, že na něj nemám.
A on: Proč nevybereš?“

Tatínek na korunu nehledí...

Když se Tomáš loni v létě vrátil, strávil s otcem dovolenou v legendární luxusní vile v Toskánsku. Expremiérova bývalá žena Pavla si ale pak prosadila, aby šel o prázdninách Tomáš na brigádu. Prý aby poznal cenu peněz. Topolánek junior tedy dělal měsíc číšníka v restauraci na pražské Ladronce. „Každý den si vydělám asi 800 Kč plus dýška. Ale ta moc nejsou, maximálně tak stovka denně,“ svěřil se loni v srpnu Blesku. Kdyby si chtěl vydělat na svůj následující školní rok a nadupané autíčko, musel by tam makat denně více než čtyři roky.

Naštěstí má ale tatínka, který nikdy na korunu nehleděl. Tudíž ani na milion, který nejméně bude muset zaplatit, aby jeho syn na pražské americké škole získal mezinárodně uznávanou maturitu. Na něj je třeba studovat dva roky, přičemž rok stojí 19 670 eur, tedy 482 tisíc korun. Americké osnovy jsou méně náročné než ty české nebo třeba britské, a tak se to Tomášovi snad podaří. A protože zde složená zkouška není uznávána jako česká maturita, Topolánek bude muset zase do světa. Tatínek mu může zacvakat třeba nejdražší americkou univerzitu Yale, kde rok studia stojí milion.

Kde na to expremiér bere?

Vydělával jako senátor i šéf ODS celkem slušně. Jako premiér bral 165 tisíc hrubého a z postu šéfa ODS odcházel s půlmilionovým odstupným. Mirek Topolánek (55) měl ale také spotřebu jako tryskáč. A z rozvodu s manželkou Pavlou odešel údajně oškubán. „V širokém dalekém okolí jsem známý jako starý vůl,“ vysvětloval, proč Pavle všechno nechá a bude platit i čtyřmilionovou hypotéku za byt na Hradčanech. Nebylo to ale rozhodně všechno, co od něj Pavla dostala. Hned po rozvodu si totiž koupila chatu za 2,5 milionu.

Topolánek ale ani pak nešetřil a neodepíral si ani dovolené v Toskánsku, kde pronájem vily stojí 750 tisíc měsíčně. A synovi zaplatil minimálně půl milionu za rok studia v USA. Jeho finanční polštář je zřejmě bezedný. Ani dřív nikdy uspokojivě nevysvětlil, kde na to všechno bere, a teď jako podnikatel už to ani vysvětlovat nehodlá. A tak zaplatí školné půl milionu bez mrknutí oka, stejně jako nejbohatší Čech Petr Kellner s majetkem přes 140 miliard korun.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

susanah ( 5. září 2011 17:16 )

Šmejd Topolánek mladší je hloupý hošánek, který vystuduje jedině, když otec zaplatí miliony. Za blbost se platí. Starý platí za svého blbého syna. Pro zvýšení klukova sebevědomí, mu musí koupit pitomý BMW. Kluk z toho vychází ale jako úplný blbeček a rozmazlený fracek. A z tatínka je pouhý ředitel tepláren. To spadl hodně nízko.

zkzkz ( 29. července 2011 14:40 )

Bodejď by se nepostaral když si dost nakradl

alex0800 ( 24. června 2011 13:16 )

Peníze tito "lidé" mají za nic. Pardon, za postup v lóži.. Co dodat? Dobře se "vzdělávat" a pak se budem mít dobře;-) A navíc, vždyť ten přístup byl k širokým prostředkům, že ani za deset let nikdo nedohlédne. Tomu se říká malá domů a dneska má trafičku a co by vlastně dělal, když už má doděláno? Jsou čtenáři tohoto bulváru opravdu tak naivní blbci nebo jde zase jen o manipulaci s davem? OVCe

komentator ( 22. června 2011 08:00 )

Těžké miliony, které Topol nakradl, dělá zázraky.... Holt Bavorák za milion nemá každý gymnazista! A prý dle české pravice poctivostí, pracovitstí a slušností člověk nejdále dojde!!!

komentator ( 22. června 2011 07:58 )

Copak ten gauner Topolánek ještě není za mřížemi? Co dělá odéesácký ministr spravedlnosti Pospíšil? V akci je zřejmě "modrá justiční mafie", která brání důslednému vyšetření zlodějin různých modrých bolševiků? Vždyť ti profláklí odéesáčtí darebáci a justiční mafie jsou stejné krevní skupiny!

Zobrazit celou diskusi
Další videa