Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Kočí na nahrávce: Havel je za mnou. Klaus se pos*re

Autor: jos - 
14. dubna 2011
10:58

Server Týden.cz, který jako první přinesl šokující slova Kristýny Kočí o tom, že rozkol ve straně Věci veřejné byl řízen z ODS a dlouhodobě připravován, se rozhodl zveřejnit celou nahrávku. Z ní je patrné, že Kočí rozehrála hru s mocnými této země a uvěřila, že je ve svých šestadvaceti letech schopná tahat za zákulisní nitky. "Podle všeho se za mne chystá postavit Havel," kasala se na schůzce v pražské kavárně Segafredo Kočí. Vypadly z ní ale daleko zajímavější věty, ve kterých nechyběly ani tvrdé vulgarismu.

Rebelující šestadvacetiletá poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí v posledních dnech zaměstnává politiky i média v maximální míře.

Nejprve nařkla Víta Bártu z korupčního jednání, pak našla doma v ložnici odposlouchávací zařízení, poté moravský podnikatel Vích dal serveru Týden.cz nahrávku, na které Kočí řekla, že rozkol Véčkařů je řízen z ODS...

Nyní je na internetu možno vyslechnout celou tuto nahrávku. Padají v ní věty o tom, že kníže Karel Schwarzenberg je občas mravní, že Petr Nečas se chce udržet za každou cenu u koryta, že Pavel Drobil se vrací do vrcholové politiky, že je jedno, když Bárta ovládá policii, protože justici má pod palcem parta kolem Pospíšila, že ABL je mrtvá firma a nemá prachy, že Klaus se pos*re z nárůstu informací, že Havel se postaví za Kočí, které lidi věří a která si buduje image kladné hrdinky...

Do jaké míry to Kočí myslela vážně a do jaké míry fantazíruje? Na tyto otázky se budou hledat odpovědi několik dalších dnů. Karel Schwarzenberg se například vyjádřil, že se domnívá, že Kočí se stala obětí hry uvnitř ODS.

Zde je přepis nahrávky, jak ho zpracovali novináři serveru Týden.cz:


Dobešová: My už jsme uvažovali s Milanem, že uděláme novou stranu.

Kočí: No, vždyť počkej, my máme na účtech už 120 milionů na novou stranu.

Vích: 120 milionů na co? Na novou stranu?

Kočí: Fakt na novou stranu.

----

Kočí
: Já si dám kapučínko.

Vích: Je jistota, že ta ODS vás podrží? Že vás nenechá chcípnout? Já si nedokážu představit, že ten Nečas je schopen postavit vládu na 102 lidech, kteří budou fungovat. Já nevěřím, že to bude fungovat, že on půjde do takového rizika.

Kočí: ... akorát, že ta ODS mu to nedovolí. Já vám to řeknu jinak. ... to je tvoje vina, ... tys s tímhle zmrdem si to tady celou dobu hrál, on ovládá vnitro. To je tvoje vina, to je tvojí slabostí. Ty jdi do prdele. My tě odpálíme. Udělá se nová čistá správná ODS. ... Jestli to prostě nezvládne, tak oni ho odstřelej. Vezme to někdo jinej, já nevím kdo.

Vích: Ten Tluchoř tam má takovou sílu v té ODS? Jako třeba oni s Bendou? (Myslí Bendlem - pozn. red.)

Kočí: Obrovskou, má regiony. Bendl je slabej. ... Péťa je v pohodě. ... Otevřeně. Těm velkejm hráčům, se kterejma my mluvíme, se hodí předčasný volby. Romanům a tak...

Vích: Tam má Římana ten Roman.

Kočí: Oni furt počítají s tím, že se chtějí udržet u koryt, ale paradoxně u koryta jedinej, kdo se chce udržet, je Petr Nečas, kterej tímhle přichází o tu podporu. Tohleto ho donutit udělat - ten včerejší radikální krok - ho donutil udělat Petr a regiony. Ty mu řekly - jestli to neuděláš, my to necháme poslat do těch regionů a ty tě popravěj. Tys jim to vnitro dal, ty jsi ten, kdo za to může. A on se pochlapil a udělal to takhle. ... Topka byla ta, kdo s tím včera přišel, s tou myšlenkou, že VV musejí celý z vlády. Včera jsem seděla s knížetem. Hele, on se najednou probere, je hrozně mravní. Včera se mnou seděl a byl to on, kdo řekl, tak takhle ne.

---

Kočí: My jsme počítali s tím, že takoví ti ..., Skokani, takoví ti, co jim jde o prachy, o koryta, se seberou a řeknou si: hele radši než přijít o funkci nebo o ten plat poslaneckej, tak do toho půjdou. A oni půjdou, až jim to jakoby dojde, ale oni furt mají pocit, jakoby, že ty véčka, ten Bárta, nechápou, o co jde. On furt nechápe, že to není hra.

---

Vích: Jakou v tom hraje roli třeba Drobil? Má šanci na nějaký návrat?

Kočí: Jo, Pavel se vrací.

Vích: Pavel se chce vrátit?

Kočí: Pavel se už vrátil. My jsme ho spolu s Petrem vrátili do hry.

Vích: Pochybuju a pak dívej - jeden ministr kvůli korupci odejde a druhý se vrátí?

Kočí: Ale on řekne. Já jsem čistej. Já jsem absolutně čistej, ale...

Vích: My jsme tady jako v Jiříkově vidění.

Kočí: Kamil se taky posral. No, oni se všichni v nějakou chvíli posrali, protože se prostě jako... ... Kamil se asi hrozně bál toho, že když odstoupí jenom Bárta, tak to bude ještě horší, protože jim bude řídit ty ministerstva a bude je tam řídit a kasírovat. To on teďka dělá, ale nedělá to ve 100 procentech.

----

Kočí: Šmerda je jejich kandidát na ministra. ... Kmenta po tom jde. Kmenta to všecko ví.

Vích: A Kmentu platí ODS?

Kočí: ... Škárka jim to dal. To sledování. A kdyby..., v těch největších sračkách nebude. Protože on je ten zdroj. A to stejný oni nabízejí tomu, kdo to pojmenuje. Ta Mladá fronta je jediná, která to hraje s náma.

---

Vích: Tam je hromada kmotrů, těch ódéesáckých.

Kočí: ... to samozřejmě hraju s těma ODS kmotrama, ale s těma, který to chtějí změnit.

Vích: A ti jsou někde u vesla?

Kočí: Proč myslíte, že ta Plzeň, že ten Jurečko, že jsem šla na státní zastupitelství. Ty v tom klečí, Petr, pražský zastupitelství na tom leží, stejně jako Plzeň celá, nakonec i Renata Vesecká, celá tahle parta na tom klečí. Ty půjdou sedět. Mně je jedno, jestli Bárta ovládá celou policii, protože my držíme celou justici. Proto ten Pospíšil. Všechno je promyšlený, já to hraju teďka tak, že teď se musí získat lidi. ... Kmenta ty informace má, včera mi to řekl.

---

Kočí: Podívejte se, to, co jsem já udělala, tak prostě ty lidi skončili. To je úplně jedno, jestli se půjde do předčasných voleb, nebo jestli Vít Bárta. ABL je teďka mrtvá firma, oni nemají prachy. Uvědomte si, že největším průserem, proč on potřeboval to ŘSD, tak je to, že on je bez peněz, Bárta je bez peněz. ... On šel do tý politiky, ale on ty prachy pro ABL ještě nevydělal, takže ten je mrtvej. Bez ABL nemůže držet ten svůj politickej vliv a on jako politik už je odvařenej. Radek John všem dokázal, že je neschopná figurka, ten už je taky mrtvej. Jestli se půjde do předčasných voleb, tak i za tuhle věc jsem strašně ráda.

---

Vích: A on tam Bárta ještě nemá nastrčené kmotry na té dopravě?

Kočí: Ne, respektive má, ale on to ještě nedokázal vybudovat. ... Kdyby jste toho Rusnoka uměli ještě zítra zkusit, Navrátilová Olomouc. Oni ji vydíraj. ... Nevím, kdo ještě je tam slabej.

Vích: Nepřeválcují to zase nějací kmotři? Nějaké lobby zase bude mít zájem si dosadit svoje lidi a vyserou se na nás potom?

Kočí: Nerozumím, kdo?

Vích: V pozadí stojí nějací kmotři ODS. Až to bouchne, nepřeválcujou to a pak nám dají nějakou náměstkyni?

Kočí: Ne. Tahleta akce je projekt společnej, tři čtvrtě roku chystanej.

Dobešová: Co prezident?

Kočí: Ten je jedinej jako nebezpečnej. Akorát, že řekněme, že my a už se to blíží, on se taky posere při tom nárůstu těch informací. V tý společnosti se to posouvá, takže on si toho moc nedovolí, navíc podle všeho se chystá za mne postavit Havel. ... Už pro tu náladu v té společnosti. ... Já chci, a na tom si budujeme ten image, chci bejt ten čistej. ... Kdybys to viděl, ten... pořad na ČT, byla jsem klidná. Ti naši pičusové, jak jsou tam jednotní, oni potřebujou čas. Mít čas, aby si to přečetli v těch novinách. A hlavně - já bych potřebovala, aby začali tlačit spíš ty místní lidi. ... Hele, já, jak jsem úplně teď v klidu, tak nemám problém chodit všude, všem všechno povyprávět, furt dokola a ty lidi mi věřej.

---

Kočí někdo telefonuje. Říká do telefonu: Já jdu teďka na chvíli s Petrem, zajdu zjistit, jakej je stav u vás v klubu. Pokládá telefon a říká: "Další ódéesáckej kmotr. Největší kmotr."


Poznámka serveru Týden.cz: Nahrávka je značně nekvalitní a velké části není zcela rozumět. Vybrali jsme dle našeho názoru nejzávažnější tvrzení na nahrávce a tam, kde nebylo zcela rozumět, je text vytečkován.

komentator ( 14. dubna 2011 19:54 )

Proč ještě ta nána kočí nesložila poslanecký mandát? Vždyť Kočí za 30 stříbrných podrazila svoji politickou stranu, díky které se dostala do Poslanecké Sněmovny!!

komentator ( 14. dubna 2011 19:51 )

Havel v prohlášení pro Českou tiskovou agenturu prohlásil, že Kočí nezná, ze se s Kočí nikdy nesetkal a že ji nevyslovil podporu! Zcela nedůvěryhodná Kočí lže jako když tiskne! Ta profláklá nána Kočí by měla složit poslanecký mandát!!

setug ( 14. dubna 2011 17:59 )

Je fakt, že moje otázky byly slušné, to jsem ovšem ještě nevěděla jaký je dlaždič ta Kočí, jinakl bych byla vulgárnější, abych k ní sedla.

xcarodejka ( 14. dubna 2011 17:11 )

Já jsem pracovala v úřqadu, a kdyžzůstaly dámy samy, tak byly sprosté jako kočí. Přišel li muž, tak se uměly skvěle přetvařovat. Plavé loknya růžové halenky,pomrkávání řasami a zabírali a chlapi věřili,že jsou to květinky.. Slečna Kočí je úplně normální češka. Jste naivnní jak operetní naivka ! Do naší politiky už nějaký ten vzácně slušný a charakterní jedinec vůbec nechce, protože ví, že by se musel přizpůsobit, ušpinit se, jinak by mezi takovými lidmii nepřežil.

12356 ( 14. dubna 2011 16:44 )

Naopak, uvidis jak bude rychle postupovat, bohuzel tohle je normalni svat v nasi politice.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud