Reformy? Vláda z nás dělá osly

To snad tato vláda už nemyslí vážně! Rozhodla se udělat z lidí oslíčky, kteří se otřesou vždycky, když je třeba zalátat nějakou díru. Zdraží potraviny, teplo, voda, léky… Každá rodina zaplatí minimálně pětistovku navíc každý měsíc, aby se zaplatila důchodová reforma. Ale oslíčka je třeba drbat dál! Ministr zdravotnictví, který dal dvě miliardy vydírajícím doktorům, teď potřebuje další peníze. A přišel s nápadem: Vydřeme je z pacientů.
Místo aby vláda hledala úspory jinde, vyrukoval tentokrát s nápadem, jak sehnat chybějící čtyři miliardy, ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Za návštěvu doktora 50 korun, stejně jako za recept, za vyhledání specialisty bez doporučení pak 200 Kč a za den v nemocnici až 200 Kč. A dokonce za sanitku 5 Kč za kilometr.
Koalice to zamítla, v úvahu podle koaliční smlouvy připadá jen zvýšení platby za den v nemocnici. Ale podle zdravotnického experta ODS Borise Šťastného to mělo být jinak. Ministr měl podle něj nejprve odstupňovat kategorie pokojů v nemocnicích a podle toho zvýšit poplatky.
„Lidé by to pochopili a přijali. Ale navýšit poplatek na 200 Kč za čtyřlůžák bez záchodu stejně jako za jednolůžkový pokoj s televizí a koupelnou, to je bezduchost, pro kterou nikdy nebudu hlasovat,“ zlobí se Šťastný. Podle mnohých ale návrh na největší změnu poplatků za dobu jejich existence je vypuštěným balonkem. Zkouškou toho, co lidé ještě vydrží.
Podobně koalice nejprve nahodila zvýšení DPH na 20 %, ale po kritice přes noc couvla na 14 % příští rok a další rok bude sjednocení na 17,5 %. Že tak razantní zvýšení poplatků ve zdravotnictví není zažehnáno, potvrzuje i reakce ministra Víta Bárty (VV). „Měli jsme první jednání, pan Heger musí návrhy do příštího jednání dopracovat. My nechceme jednat o zvyšování poplatků, dokud nevyčerpáme všechny možné úspory, které se ve zdravotnictví dají nalézt,“ řekl Blesku Bárta s tím, že podle něj by se mohly zvýšit poplatky, ale pouze za nadstandardní péči.
Máte vcelku hodně nepřesné informace. 1.) advokát může snadno prodělat a prodělává např. v situaci kdy chudý klient prohraje a nemá z čeho platit, pak skutečnost, že advokát má na odměnu od klienta ze zákona nárok a mohl by se soudit s vlastním klientem, je poměrně k ničemu. 2.) Další situací jsou kauzy "pro bono",které se dělají zdarma (i já občas - např co si vezmete z nešťastné chudé paní, která chce zvyšit výživné na malé dítě a pan otec nechce ? - tam ani při vítězství není náhrada na adv. od protistrany). 3.) Kauzy přidělené komorou - zde hradí komora pouze hotové výdaje (stokoruny a ani o ty si radši nikdo neřekne, aby nedostal dalšího) 4.) činnost advokáta nejde zužovat jen na soudní agendu, jak u koho, ale významná část agendy je třeba příprava smluv, analýzy, zakládání obch společností a změny v nich, daňové záležitosti, doprovod při jednáních, formulace závětí a zast. u dědických řízení, přestupků, stavební a jiná správní řízení, apod. 5.) advokátům byly nově svěřeny i vybrané pravomoci veřejné moci, a to ověřování podpisů a autorizovaná konverze (elektronizace) listin. tj. adv. jako každý jiný podnikatel, může snadno prodělat. spory, co znáte z usa z tv to je špička jehly a v čr zcela nereálné.