Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Klaus: Oběd v jurtě a pak vůdcem terakotové armády

Klausovi obědvají v jurtě. Podává se kvašené kobylí mléko – kumys
Klausovi obědvají v jurtě. Podává se kvašené kobylí mléko – kumys  (Autor: Kancelář prazidenta)
Autor: gib, Khto - 
27. září 2010
05:00

Za pouhých dvanáct dní dokázal prezident Václav Klaus na své cestě po Asii v roce 2006 navštívit sibiřský Omsk, Mongolsko, Čínu, Vietnam i Singapur. Ve své knize vzpomíná například na to, jak poobědval v jurtě kvašené kobylí mléko (kumys) nebo jak se postavil do čela legendární terakotové armády.

I když byla jeho cesta časově velmi náročná, neodpustil si prezident alespoň na chvíli zvolnit tempo, nadýchat se tamních vůní, pokochat se zahradami plnými orchidejí a pochutnat si na singapurském čaji…

Asijské zápisky 24. 9. až 5. 10. 2006

Do Mongolska a Mongolskem jsme letěli strašně dlouhou dobu, většinu času nad neobydlenou pouští Gobi. Písek, krásné hory, na první podhled žádní lidé a žádná vegetace. Skoro prázdno. Nemůže to být jinak. Země je dvacetkrát větší než Česká republika, ale má jenom čtvrtinu obyvatel. Hustota obyvatel je osmdesátkrát menší než u nás. To ale neznamená, že v hlavním městě nejsou dopravní zácpy podobné pražským. (…)

Nevím, čeho se bojí, ale bezpečnostní opatření jsou tu nevídaná. Tolik strážců mé bezpečnosti (i ve zcela pusté krajině) jsme ještě nikdy a nikde nezažili. Dostali jsme se až do 1600 metrů nad mořem a kolem jsou téměř třítisícové hory. V palčivém slunci stoupáme do malého lamaistického kláštera, jednoho z mála, které nezničila »lidová revoluce« (pod silným vlivem Sovětského svazu).

V Mongolsku je magickým číslem 108, a proto ke klášteru vede právě 108 schodů. Výhled na mohutná skalní seskupení nejrůznějších tvarů je úchvatný. Oběd v jurtě také. Snad to žaludek přežije.

sharkfish ( 30. září 2010 09:57 )

teda do posledního jste tu banda lůzru bez úrovně s minimálním přehledem a nulovým nadhledem, co se týče inteligence jste pravděpodobně v mínusu

komentator ( 29. září 2010 21:56 )

Souhlas. nechutný Kikina a ta jeho ženská utrácejí těžké miliony daňových poplatníků s nulovým efektem pro lidi. Co kdyby si Klaus a Livie platili cesty z vlastní kapsy? Vždyť berou obrovské prachy měsíčně? Kolem 250 tisíc korun? Copak na to nemají?

husqarnowicz ( 28. září 2010 21:22 )

Naprostý souhlas. A kéž by jim oběma ony mongolské speciality naplnily útroby množstvím smrdutého plynu,který by jim nekontrolovatelně a s rachotem unikal po několik dní ze všech tělesných otvorů.

pazoz ( 27. září 2010 20:35 )

Prase zůstane prasetem. Kapitalistická provokace pro ty slušné lidi.

bobina ( 27. září 2010 16:34 )

Oba toho spolu pro***li dost a se vší parádou a pohodlím! Drží se ho a snáší všechny jeho výstřelky už jenom k vůli tomu,ýže bez něj by byla nikdo a skončila by c u vnoučat v důchodu! Klasická výžirka,která si hraje na dámu a při tom se přetvařuje a hraje divadýlko!!! Tfuj tajbl !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa