Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Klaus napsal novou knihu: Jak jsem obletěl svět…

Klaus v kimonu na své cestě v Japonsku  (Autor: Kancelář prezidenta)
Autor: hof, hto - 
22. září 2010
05:51

Prezident Václav Klaus (68) píše rád, na kontě už má šedesát knih. Po dílech o ekonomii, ekologii a EU se nově představil i jako cestopisec. V úterý pokřtil svou novou knihu Zápisky z cest.

„Japonsko je stále ještě trochu maskulinní společnost. Muži dominují, ženy jsou zakřiknutější. Vidět na univerzitě sekretářky organizující naši návštěvu je pro našince deprimující,“ líčí jednu z cest v knize prezident.

Toulky světem

Jeho první cestopis ve vrcholné politické funkci pochází už z roku 1993, jednotlivé zápisky jsou doplněny fotkami. Může vůbec politik vidět z cest po různých zemích to, co běžní turisté?

„Člověk v mé roli z té země leccos nevidí oproti tomu, když se touláte po světě. A trvám na tom, že vidí zase leccos, co nevidí jiní,“ řekl na křtu Klaus. S sebou si vzal i kufr – krátce na to totiž odlétal do New Yorku na Valné shromáždění OSN…

oldpetr ( 24. září 2010 08:57 )

Tak by měl znít přesný název knihy Václava Klauze.

anasyi ( 22. září 2010 23:08 )

pisu rada,sice konto mam prazdny,ale neva.Moje kniha se bude jmenovat ,,Na dlazbe,s dlazbou v ruce?,,Hlavnimi hrdiny teto knihy,budou lide,kteri se neznaji,nikdy se nepotkali,ale presto,maji neco spolecne......privatizaci casti podniku.A je fakt i pravdou,ze na vycestovani,mi taky stacil pry jen kufr...takze jsem i rada,ze mam s panem prezidentem stejny konicek

ernstthal ( 22. září 2010 18:18 )

Heydrich snad nemohl být větší magor než tuneldědek.A že to byl darebák.

torro ( 22. září 2010 15:43 )

kdy uz bude na hrade delat prezidenta nekdo NORMALNI

torro ( 22. září 2010 15:40 )

A za se vrat dohrobu m.a.g.o.r.e

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud