VIDEO: Jak se John ztrapnil v televizi...

Radek John si uřízl ostudu v České televizi
Autor: val, INT - 
13. srpna 2010
10:56

Ministr vnitra a předseda VV Radek John i měsíc po nástupu do ministerského křesla tápe. Je nečitelný a stále mu schází koncepce. Navíc si uřízl ostudu v České televizi, kde nedokázal vysvětlit, jakou funkci zastává jeho náměstek Michal Moroz.

Vystoupení ministra vnitra v České televizi se stalo hitem internetu. Podobný "úspěch" zažila naposledy Kateřina Jacques, když nebyla schopná vysvětlit, co to je biomasa, ačkoliv Zelení ji tehdy prosazovali jako alternativu k vytápění domácností. Výstup Radka Johna dokonce na videoportálu Youtube.com nese název Biomasa II. Přesvědčte se, na vlastní oči...

Video Radek John si uřízl v České televizi pořádnou ostudu... - /Youtube/, Česká televize

Radek John se svého "náměstka pro strategie a programové řízení" Michala Moroze během povídání s moderátorem ČT Martinem Veselovským zastával, co mu síly stačily. Ale nebyl schopen vysvětlit, co jeho podřízený vlastně dělá.

John na otázku, co bude náměstek konkrétně dělat, odpověděl: "Bude dělat strategie a programové řízení. Asi jsou nějaké strategie a koncepce, které nemá cenu říkat veřejně," nic více z něj moderátor Veselovský nedostal. "Čekejte od něj práci, čekejte od něj výsledky." opakoval zaskočený ministr vnitra.

Snaha najít odpověď, kterou vůbec nezná, budí na internetu smích i rozpaky. John se v nové funkci dokázal ztrapnit opravdu rychle...

John vnitro (zatím) nezvládá

Johnovu neobratnost a křečovitá vystoupení při veřejných projevech potvrzuje i ředitel sociologické agentury Median Přemysl Čech. "Zatím mi pan ministr John připadá, že stále hledá svoji politickou pozici. Je na něm vidět, že se těžko sžívá s novou situací. Při svém vystupování jde z extrému do extrému. Počkal bych ale s jeho hodnocením delší dobu, až se vyprofiluje," řekl Čech pro iDNES.cz.

Nepřipravenost, neznalost resortu a slabé organizační dovednosti však vytýká Johnovi i jeho předchůdce z koaliční ODS Ivan Langer. "Neviděl jsem zatím žádný koncepční dokument, který by představil. Je to 30 dní, které otřásly vnitrem. Panuje tam chaos," řekl  bývalý ministr vnitra Langer.

Biomasa Kateřiny Jacques

Bývalý místopředsedkyně Zelených Kateřina Jacques (38) se zase pořádně ztrapnila v talk show pořadu Jana Krause Uvolněte se, prosím. Nebohá Kateřina nevěděla, co je biomasa, jejíž využívání zelení tak prosazují. Jediné, na co se zmohla, bylo tvrzení, že v kotli na biomasu může topit mrkví. „Byl to úlet,“ hájila se pak Jacques. Video se záznamem jejího vystoupení u Krause se okamžitě stalo hitem, na internetu ho viděly statisíce lidí.

Video Kateřina Jacques v pořadu Jana Krause Uvolněte se prosím! - Česká televize

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

bawo ( 15. srpna 2010 07:40 )

Takže, co je to ta strategie a co ten náměstkův odbor pro strategii vlastě dělá, cit. ze stránek MV: Odbor programového zajišťuje podporu přípravy a administrace projektů MV ČR a jeho organizací; věcnou, technickou a technologickou koordinaci projektů tak, aby byl zabezpečen jejich soulad se Strategií Smart Administration; meziprojektovou koordinaci a řízení projektů MV ČR a jeho organizací (project portfolio management). PMO SA dále monitoruje Strategii SA a zajišťuje aktualizaci strategií a politik v oblasti SA. A vo, vo vo tom to je... a proto je to tak tajné, že se o tom nesmí pan ministr ani zmínit.

komentator ( 13. srpna 2010 22:36 )

Dement je John (+ jeho blondíry) a lidi, kteří volili stranu VV. Snad si voliči strany VV uvědomí jak se ošklivě sekli. A v podzimních volbách jiý tuto pitomodt neudělají. Trapně neschopný John, zbohatlíci z Bártovy bezpečnostní agentury, kteří infiltrovali vládu to tu ještě nebylo. A slabý premiér Nečas je ve vládě pouze do počtu.

radan65 ( 13. srpna 2010 22:10 )

no jo jeto mozny nevim ja ho ale nejak nemusim, nechce se me verit mu a to u me byva varovnej prstik ani se me nechtelo nic psat sou to naprdlacku kecy

ruisendaal ( 13. srpna 2010 21:39 )

JO!

ruisendaal ( 13. srpna 2010 21:36 )

Autor zaměň John, dále článek udělej totéž! VV, zampi zampi!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud