Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 4°C

Zeman zmínil odchod prezidenta s nebývalou ostudou. Trumpovi vmetl i mrtvé v Kapitolu

Autor: sova - 
10. ledna 2021
13:00

Normální rutinní práce, shrnul rok 2020 v profesní i osobní rovině český prezident Miloš Zeman. Učinil tak v nedělním pořadu Blesku S prezidentem v Lánech. Ze zámeckého sídla hlavy státu ale zazněla také tvrdá kritika a slova odsouzení na adresu odcházejícího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Český státník okomentoval při té příležitosti i vpád do Kapitolu.

„Samozřejmě, že rok 2020 byl pro mě špatný, jako pro každého. Žijete-li v době pandemie, tak nemůžete říkat, že ten rok byl pro vás dobrý. Teď je spíše zapotřebí co proti tomu dělat. Já jsem v jednom projevu lidi vyzýval, aby nosili roušky, a v druhém projevu, aby se nechali očkovat. Snažil jsem se svým způsobem té věci trochu pomoci,“ konstatoval prezident a dodal: „Podstatné je, že je díky vakcíně výrazná a reálná naděje, že se z toho dostaneme.“

Video Miloš Zeman bilancuje rok 2020 a odchod Donalda Trumpa - Blesk

A jak by ohodnotil svou práci za další uplynulý rok v čele státu? „Mohu říci, že jsem z prezidentských úkolů, které mi byly uloženy, tento rok nic nezanedbal. Na druhé straně žádný z těchto úkolů nebyl takový, abych se jím chlubil. Byla to normální rutinní práce, kterou musí dělat každý prezident,“ shrnul Zeman, který je v úřadu od března 2013.

Zeman: Nemám rád násilné revoluce

Mnohem ostřeji a s viditelným despektem se ale vyjádřil k posledním měsícům a týdnům ve funkci svého amerického protějšku - o dva roky mladšího republikána Donalda Trumpa. Toho 20. ledna v čele exekutivy Spojených států nahradí demokrat a zvolený prezident Joe Biden.

Já obecně nemám rád násilné revoluce, proto například nemám rád ani Majdan. A teď to mají Američané přímo doma,“ komentoval Zeman pohoršeně útok stoupenců republikánského prezidenta na washingtonský Kapitol, sídlo Sněmovny reprezentantů a Senátu Spojených států.

Zbabělost odcházejícího politika, prohlásila hlava státu

„Donald Trump neuznal porážku, nepoučil se, ale co horšího, vyštval do akce před Kapitol a dovnitř něj tisíce lidí. Tím nepřímo způsobil i smrt těch pěti lidí, což byli většinou jeho stoupenci. Byla to zbabělost odcházejícího politika,“ pokračoval český prezident.

Podle Zemana v minulosti bylo mnoho politiků, kteří zpočátku vzbuzovali naději a poté zklamali. „Já jsem třeba objektivně uznal, že Donald Trump pomohl Izraeli a já jsem velký stoupenec Izraele. Na druhé straně jsem kritizoval za jeho přítomnosti jeho plán odchodu z Afghánistánu, neboť jsem tvrdil, že tím otevírá prostor Tálibánu. Ale skutečně si nedokážu vzpomenout – i když v historii by určitě takové případy byly, rozhodně nebyly v americké historii – na jakéhokoli amerického prezidenta, který by odcházel s takovouhle ostudou,“ dodal Zeman pro Blesk.

flesch2z ( 13. ledna 2021 11:06 )

A co čekáte od socdemáka, že bude fandit republikánovi? Zeman je stejný zloděj a mozkoubožák, jako Biden.

Santusak ( 11. ledna 2021 16:53 )

CT 24----Akcie Twiteru po zablokovani Trumpova uctu silne klesaji...Neverte vsemu co se tu pise!!! Jeste zdaleka neni konec! Ani samotneho Trumpa!

bigoseman ( 11. ledna 2021 13:02 )

Tento stary,tezce chory invalida doufa,ze novy americky prezident,jeste starsi nez Zeman, se poplete a omylem Zemana pozve na navstevu,a us.marines neboheho starce prinesou v kosi konecne do Bileho domu !

pokrok ( 11. ledna 2021 12:10 )

To říká zrovna tem pravý ,-
který jak vidíme nedodržuje Ústavu České republiky,-

preferuje Slováka - který prišel chemikáliemi
ničit toky našich řek a řepkou naši zem ,-

a který na své bývalé kolegy- komunisty -
nedá nikdy dopusti!

Zeman musí dobře vědět ,
že odejde se stejnou ostudou jako ten -

kterého žadonil o přijtí do Bílého domu
a který na jeho přání vůbec nereagoval,-
= Donald Trump.

A proto je Zeman rád - že alespoň takto -
si doDonalda Trumpa - múže "kopnout" !

slafa ( 11. ledna 2021 03:52 )

Pelosi zadek uz klepe SOS

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud