Po neuvěřitelném hicu přijde sprcha: Na Česko se valí bouřky!

Na Česko se dnes přiženou bouřky  (Autor: Blesk/profimedia.cz - ilustrace)
Autor: shp, ČTK - 
3. srpna 2013
13:00

Zatímco se teď potíme, již večer možná budeme utíkat před deštěm. Meteorologové varují před bouřkami s krupobitím a přívalovými dešti, které postupně zasáhnou většinu Česka.

Velmi silné mají být především v Čechách a na Vysočině. Český hydrometeorologický ústav dnes ovšem vydal nejen výstrahu před bouřkami, ale také před vysokými teplotami a požáry, rovněž pro velkou část Česka.

Bouřky nejdřív zasáhnou severozápad Čech

„Bouřky budou postupovat od západu, začnou v sobotu ve večerních hodinách na severozápadě Čech a budou končit na východě našeho území v noci z neděle na pondělí,“ oznámili pracovníci ČHMÚ. „Bouřky budou doprovázené zejména silnými nárazy větru, krupobitím a přívalovými srážkami, v neděli až kolem 50 milimetrů,“ doplnili.

Výstraha

Výstraha před silnými bouřkami platí už od dnešních 18:00 do nedělních 18:00 pro Karlovarský, Plzeňský, Liberecký a Ústecký kraj. Ještě s větší silou by ale mohly bouře zasáhnout v neděli od 10:00 do 22:00 Prahu, Vysočinu, Středočeský, Jihočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj. Od nedělních 11:00 až do půlnoci většinu Jihomoravského kraje, Bruntálsko v Moravskoslezském kraji a Šumpersko a Jesenicko v Olomouckém.

Hrozí i požáry

Dále opět meteorologové varují před vysokými teplotami a požáry. Na většině území Čech a na Vysočině hrozí podle ČHMÚ požáry nejméně do dnešních 20:00 a na celé Moravě a Slezsku platí výstraha až do odvolání. Většinu krajů republiky dnes také zasáhnou velmi vysoké teploty a pro část Čech a Moravy vydal ústav výstrahu před horkem i na neděli.

zkratik ( 3. srpna 2013 20:18 )

já znám ještě jednoho sedmilháře a je na diskuzích dost oblíbenej

zkratik ( 3. srpna 2013 20:17 )

ať leje a sou hromy,blesky,ale ať se při tom dost výrazně ochladí,jinak je pak vzduch jak v akváriu

zkratik ( 3. srpna 2013 20:16 )

vyplatí se radši zalejt sebe po vzoru Ivet

bersimalinecka ( 3. srpna 2013 19:54 )

dík za odkaz budu ho používat doposud jsem sledovala jen německý není tak obsáhlý ale dá se tam sledovat Amerika .Náš radar má dost malý akční rádius.V tv to jeden pracovník zdůvodňoval tím,že třeba norský radar má spotřebu na provoz jak malá vesnice.Na to asi naši nemají

bersimalinecka ( 3. srpna 2013 19:49 )

jo jo velice výstižně napsané zákony si ta pakáž v parlamentu šila na míru.Napříč spektrem.Jen těch bezcelních zón co se podél rakouských a německých hranic vyrojilo.Tam se rejžovalo jak na Klondajku!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud