Tyranie na předváděcích akcích zvedla ze židle nejednoho člověka. Podpisy pod petici připojují významné české osobnosti jak ze světa politiky, tak ze světa celebrit. Dalším výrazným politikem je starosta města Náchod Jan Birke.

Starosta petici sám podepsal a vyzval obyvatele Náchoda, aby přišli připojit i svůj podpis na radnici, kde je zároveň zřízeno petiční místo a petice zde bude k dispozici po následující týdny.

„Chci poděkovat deníku Blesk za organizaci a podporu petice proti „Šmejdům“. Já i moji kolegové jsme velice rádi připojili svůj podpis pod tuto petici, protože se jedná o mimořádně důležitou aktivitu,“ řekl Birke.

Šmejdům v Náchodě zatnul tipec

Z celého města je sice vykázat nemůže, zakázal jim ale přístup do všech městských budov. „Proto mají od dnešního dne s těmi jejich pánvičkami a hrnci zákaz vstupu do budov ve vlastnictví a správě města Náchod,“ důrazně vzkázal šmejdům Jan Birke.

ČSSD proti šmejdům

Starosta Birke zároveň přislíbil, že bude apelovat na všechny svoje stranické kolegy. „Věřím, že i další moji kolegové starostové a primátoři z ČSSD přistoupí k podobnému kroku. Již jsem například hovořil s primátorem města Ostravy Petrem Kajnarem,“ uvedl.

„Náš klub sdružuje přes 316 starostek a starostů a 12 primátorek a primátorů. Celkově zastupujeme zájmy téměř 2,5 milionu obyvatel České republiky a jsme rozhodnutí jim pomoci při ochraně proti šmejdům,“ doplnil předseda klubu Jan Birke.