"Dnes nám Starostové představili svůj návrh, my to nyní zvážíme a zítra (v úterý) budeme dál jednat," uvedl Kaňovský. ANO a STAN se hned po volbách domluvily na spolupráci, zejména ANO chtělo do koalice hnutí Zlín 21, které však trojčlennou koalici v této podobě odmítlo a preferovalo koalici, v níž by s ním bylo ANO, lidovci, Piráti a ODS. Později se mluvilo ještě o možné široké koalici, ve které by bylo ANO, STAN, Zlín 21, lidovci, Piráti i ODS. Ani tuto variantu však ANO a STAN nepřijaly.

Ve čtvrtek byla pro mnohé překvapivě avizována koalice ANO, STAN a uskupení Rozhýbejme Zlín, které tvoří Svobodní, Soukromníci a Nezávislí. Koalice měla mít těsnou většinu, měla však pokračovat jednání o přijetí dalšího subjektu do koalice, aby byla stabilnější. Ředitel zlínského divadla Petr Michálek, který byl trojkou na kandidátce STAN, však tentýž den oznámil, že koalici nepodpoří kvůli výhradám k senátorovi a podnikateli Ivo Valentovi z uskupení Rozhýbejme Zlín. Koalici tak k většině chyběl jeden hlas, bez Michálkova hlasu by měla v 41členném zastupitelstvu jen 20 hlasů.

ANO a STAN mají po devíti mandátech, Rozhýbejme Zlín tři mandáty, Zlín 21 jich má sedm, čtvrtí lidovci pět. Po třech mandátech mají ODS i Piráti. SPD bude mít dva zastupitele.

Primátor a lídr STAN Miroslav Adámek dnes ČTK potvrdil, že jednání stále pokračují. Před víkendem uvedl, že problém s chybějícím hlasem vyřeší a že koalice ANO, STAN a Rozhýbejme Zlín pokračuje.

Na situaci dnes reagovalo hnutí Zlín 21. "V reakci na vývoj povolební situace nabízí hnutí Zlín 21 společně s KDU-ČSL, ODS a Piráty dvojbloku STAN a ANO společné jednání o vytvoření široké koalice. Stejně jako v průběhu všech dosavadních povolebních jednání není tento návrh omezený žádnými vstupními podmínkami ani požadavky," uvedl dnes lídr Zlín 21 Čestmír Vančura.