Komise podle ní vzala na vědomí jak souhrnné výsledky prvního kola voleb do Senátu, tak celkové výsledky voleb do obecních zastupitelstev.

Ve středu tedy začne plynout desetidenní lhůta, v níž bude možné výsledky komunálních voleb zpochybnit u správních soudů, výsledky senátních voleb na Vsetínsku a v Praze 4 pak u Nejvyššího správního soudu. V případě výsledků ze zbývajících 25 senátních obvodů, kde se hlasovalo, to bude možné až o týden později po vyhlášení výsledků druhého volebního kola.

Krajský soud v Ústí nad Labem po volbách téměř pravidelně řeší podněty občanů. Mluvčí soudu Veronika Suchoňová upozornila, že podněty lze podat právě až po zveřejnění oficiálních výsledků voleb. "Pokud někdo podá podnět dříve, bude zamítnut," řekla ČTK. Podání podnětu by mohlo přijít z Moldavy v Krušných horách, kde padlo trestní oznámení kvůli nahlášení sedmnácti nových obyvatel krátce před volbami. Policie v Ústeckém kraji se zabývá možným ovlivňováním výsledků voleb například v Bílině nebo v Ústí nad Labem.

V Ústeckém kraji se z rozhodnutí soudu opakovaly komunální volby naposledy v Bílině a Chomutově, předtím třeba v Krupce. V roce 2017 opakovaně šli hlasovat lidé k senátním volbám na Mostecku.

Komunální volby vyhráli tradičně na počet získaných zastupitelů nezávislí kandidáti a jejich místní sdružení, neboť kandidovali i na vesnicích, kde své adepty neměly strany a hnutí. Z celkového počtu zhruba 64.000 zastupitelských křesel jich obsadili přes 44.000.

Ze stran byla v tomto směru nejúspěšnější KDU-ČSL s 3645 zastupiteli před hnutím STAN a ODS, které obsadily po 2600 křeslech. ČSSD obsadila 1955 křesel, ANO 1684 a KSČM 1470. Ke komunálním volbám přišla téměř polovina voličů.

V senátních volbách si nejlépe vedli zástupci ODS a ANO. Senátory se ale už v prvním kole stal pouze bývalý prezidentský kandidát a emeritní předseda Akademie věd Drahoš a zlínský hejtman a někdejší vicepremiér Čunek, který byl do horní komory zvolen již potřetí.