V sérii, která bude uvedena od 25. října, se objeví například Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Michal Dlouhý, Tereza Hofová, Gabriela Míčová, Igor Bareš, Petr Motloch, Martin Sitta a Jan Novotný.

"Původní verzi jsem viděl necelou, fungovala jen do čtvrté části. I proto jsme ji museli adaptovat na české prostředí," řekl Michálek, který se klasickému thrilleru s ekonomickou kriminalitou dosud nevěnoval.

Hrdinou příběhu je investigativní novinář zabývající se kauzou kolem významného státem řízeného podniku. Při zajišťování podkladů k reportáži narazí na informace týkající se jeho bratra, který je do skandálního případu zapleten.

Producentem seriálu je Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut Films. "Seriál je fikce, odehrává se v současnosti, i když postavy ovlivňuje jejich minulost. Hrdinové příběhu ovšem vycházejí z naší současné reality," řekl Šlajer ČTK. "Je to i zábava s hlubším pozadím něčeho, co známe všichni z médií," dodal. Natáčelo se především v Praze a v Nymburku, například před vazební věznicí na Pankráci či na hlavním nádraží, ale i v Budapešti.

Podle Titky hrála v originální verzi zásadní roli náboženská linka. "Pro naši ateistickou společnost jsme ji potlačili. Nejen v tom jsme se oproti originálu odklonili, příběh jsme vedli trochu jinak," uvedl.

Matěj Hádek charakterizoval svého hrdinu - investigativního novináře - jako čestného a statečného člověka, pro něhož se práce stane posedlostí. "Touha po pravdě ho přivede k osudové volbě, která prověří jeho charakter," uvedl herec, kterému prý režisér umožnil setkat se s několika investigativními žurnalisty.

Z celovečerní tvorby má Vladimír Michálek naposledy na kontě snímky Posel (2012) a Pohádkář (2014). Natočil i seriály Záchranáři (2003) a Okno do hřbitova (2011). Na příští rok připravuje černou komedii podle rozhlasové hry Petra Pýchy s názvem Benzína Dehtov.