Recenze: Zaklínání světla Victorie Schwabové uzavírá jednu z nejlepších fantasy sérií posledních let

Recenze: Zaklínání světla Victorie Schwabové uzavírá jednu z nejlepších fantasy sérií posledních let
Autor: dce - 
13. 9. 2019
18:55

Fantastika je jako žánr v posledních letech na vzestupu - vychází nejen víc děl, ale i více mnohem kvalitních a skutečně originálních počinů. Mezi takové bezesporu patří i trilogie Victorie Schwabové, která vrcholí třetím dílem s názvem Zaklínání světla.

Závěrečný díl fantastické trilogie začíná přesně tam, kde ten předchozí skončil. Lila prochází z červeného Londýna do bílého, aby zachránila život Kellovi. Ačkoliv se jí to podaří, vypadá to, že pro záchranu jejich světů už je pozdě - král Osaron se přemístil do červeného Londýna a chce si ho podmanit. Hrdiny nyní čeká boj proti největšímu zlu, jaké kdy jejich město zažilo.

Autorka v Zaklínání světla dokazuje, že její autorské schopnosti předčí mnohé její kolegy. Celá trilogie je doslova nacpaná k prasknutí akcí a ze všeho bují její neuvěřitelná představivost a úžasná schopnost vypravěčtví a výstavby příběhu.

Pokud patříte mezi čtenáře, kteří se snadno vžijí do děje, očekávejte doslova horskou dráhu plnou emocí, dobrodružství a napětí. Děj se ani jednou nezastaví, aby čtenáře nechal vydechnout.

Schwabová jako by dokázala nemožné - poslední díl absolutně nedostižné trilogie je naprosto dokonalým závěrem plným epických scén, nezapomenutelných postav a originálních zvratů. V záplavě desítek fantasy knihy, které každý měsíc vycházejí na našem knižním trhu, bude trilogie Temnější tvář magie vždy vystupovat na předních místech v kvalitě.


Autor: Victoria Schwabová

Titul: Zaklínání světla

Nakladatelství: Argo, 2019

616 stran

Hodnocení: 100 %

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa