Recenze: Období chřipek si žádá léčbu rostlinnými antibiotiky

Recenze: Období chřipek si žádá léčbu rostlinnými antibiotiky.
Autor: Dagmar Čechová - 
20. 12. 2015
16:52

Pomalu ale jistě se blíží období chřipkových onemocnění. Bojujeme s nimi všichni, posmrkáváme v práci, popotahujeme v MHD, v horečkách ležíme doma v posteli. A valná většina lidí se uchýlí k antibiotikům v podobně tabletek. Ale všichni víme, že to je možná nejjednodušší řešení, ale rozhodně ne to nejlepší…

Mnoho lidí, kteří s chřipkou zajdou k lékaři, se co nejrychleji potřebuje vrátit do práce. Doktor vytáhne recept a předepíše antibiotika. Když tohle uděláte s každou „rýmičkou“, dopadne to tak, že vám brzy žádné léky nezaberou.

Některé nemoci totiž můžete léčit jednoduše přírodními prostředky. A nemusíte být žádná bába bylinkářka, abyste věděli, co je k čemu. K tomu člověku poslouží kniha Rostlinná antibiotika. Už název mluví za vše. Kniha člověku dokonale vysvětlí, jak působí chemická antibiotika, co mohou způsobit a jak je užívat rozumně. Druhá – podstatně větší – část knihy pak představuje léčiva z přírody.

Dočtete se, jaké rostliny slouží k léčbě nebo zmírnění kterých nemocí, nebo i naopak, které nemoci vyléčíte rostlinami z přírody. Zvláště důležité je i vysvětlení, že například v případě virových onemocnění vám chemická antibiotika nepomohou a rostliny jsou mnohem vhodnější.


Tato kniha je velmi příjemným vysvětlením mechanismu nemocí a jejich léčby. U každé rostliny se dočtete, jaké látky obsahuje, jak vypadá, jaké části užívat a samozřejmě k čemu – vlastnosti, hlavní i vedlejší účinky a kontraindikace. Výhodou je, že většina rostlin uvedených v knize je velmi snadno dostupná, ať už v přírodě, v lékárnách nebo obchodech se zdravou výživou. Na druhou stranu by naopak neuškodilo knihu o mnoho léčivek rozšířit.

Rostlinná antibiotika vás naučí, že není třeba při každé nemoci sahat pro chemii v pilulkách. Nedostatečně oceňujeme schopnosti přírodních látek, které mladší generace už ani neznají. Občas není na škodu se vrátit ke kořenům. A tato kniha vám v tom pomůže.


Aruna M. Siewertová

Rostlinná antibiotika

Nakladatelství Noxi, 2015

Počet stran: 127

Hodnocení: 85 %

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa