Roman Postl (+39) byl chladnokrevný zabiják

Autor: Helena Lacinová, Jana Ulrichová - 
10. 9. 2008
19:45

K sérii čtyř vražd, které chladnokrevný zabiják Roman Postl (+39) spáchal během tří dnů, nemuselo dojít. Máme důkaz!

Kdyby psycholog, který krvelačnou bestii předčasně pouštěl na svobodu, jen nahlédl do rozsudku první vraždy, dozvěděl by se, co Blesk.

U Postla už tehdy nebyl předpoklad osobnostních změn. Hlavně agresivity! O jeho chladnokrevnosti vypovídá svědek vraždy barmana v Chomutově a svědek incidentu, kdy Postl před deseti lety vystřílel do Jana Š. (+17) celý zásobník a pak vítězně zvedl ruce nad hlavu. To popisuje rozsudek.

Dle výpovědi pro server tn.cz však psycholog Karel Brockl vinu za svůj čin necítí, u Postla prý došlo k přehodnocení životních postojů, takže jeho propuštění na svobodu doporučil. Tn.cz dále uvádí, že Postl vraždil pod vlivem drog. Závislost na návykových látkách však psycholog u vraha nevypozoroval.

Postl mu mířil na hlavu

Svědek Miroslav Kouba (30) z Chomutova, jen náhodou nebyl další obětí

Díval se vraždícímu monstru Postlovi (+39) do očí a ten mu mířil na hlavu revolverem. Jen, protože instinktivně trhnul hlavou, smrtící kulka ho minula a zavrtala se do auta.

Když se vzpamatoval, pronásledoval ho. "Nechtěl jsem, aby ten člověk odtud odešel," řekl prostě muž a vyprávěl, jak se v kritickou středu vše seběhlo.

"Moje paní cítila kouř. Proto jsme sešli se podívat, co se dole stalo. Scházel jsem ze schodů a stál tam chlap. Žena se zeptala, co tam dělá a on odpověděl, že tady bydlí ve třetím patře. To není možné," pokrčil rameny Kouba a pokračoval.

Všiml si, že mám v ruce telefon, tak na mě obrátil pozornost. Řekl jsem mu, že mě nezajímá, že telefonovat nikam nebudu. Na ulici, kam jsem vycouval, jsem si uvědomil, že mám pistoli u hlavy. Uhnul jsem hlavou a on vystřelil.

Když jsme se oklepal, vytočil jsem 112 a šel za ním. Prchajícího Postla pak pronásledoval až ke staré poště, kde chtěl vrah zmizet ve městě.

Při zásahu policie tam Postl smrtelně postřelil policistu Romana Jedličku (+28). Sám vrah při přestřelce utrpěl zranění, který podlehl po pět dnech zemřel. S obviněním ze čtyř vražd a pokusu zastřelit Miroslava Koubu.

Ten, když se s vrahem střetl vypověděl, že byl zcela klidný, i když chvíli předtím zastřelil v herně barmana Dao Van Tinh (+20) a založil požár. "Byl čistý. Umytý. Měl zavázanou ruku. Musel si ji sám ošetřit. Věděl, co dělá," řekl Kouba.

Ocenění

Město Chomutov hodlá Miroslava Koubu a posmrtně Romana Jedličku (+28) zastřeleného policistu na významné chomutovské ocenění Cenu Jiřího Popela z Lobkovic. Oba přispěli, aby bestie Post dál nepokračoval ve vraždění.

O komplici Romana Postla se dočtete zde.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud