Škrlová měla možná ohlásit konec světa!

Barbora Škrlová: Žena mnoha tváří...
Autor: ČTK - 
27. června 2008
15:36

Chlapci Ondřej a Jakub mohli být týráni proto, aby nezhatili nadpozemskou úlohu Barbory Škrlové. U dnešního soudního jednání to potvrdil religionista Zdeněk Vojtíšek.

Podle Vojtíška měla Škrlová náboženské poslání, jejím úkolem mohlo být ohlášení konce světa.

Chlapci by mohli ohrozit náboženský záměr a museli být pravděpodobně vychováni tak, aby ho neohrožovali, uvedl Vojtíšek.

Odštěpili se od Hnutí grálu

"Zdálo se mně, že Škrlová v některých částech trestního spisu tuto možnost také naznačovala," doplnil odoborník na náboženství. Podle něj je nepochybné, že skupina kolem Škrlové patří k odštěpeným alternativám Hnutí grálu. "Tato skupina přináší poselství s kosmickou světovou platností, které by mohlo být poselstvím konce věků," uvedl.

Škrlová minulý týden během soudního jednání spojitost se sektou odmítla. Tvrdí, že písemnosti, které u ní objevila policie a z nichž Vojtíšek vycházel, psala na nátlak Kateřiny Mauerové a Hany Bašové.

Škrlovou sexuálně týrali, ale je panna?

Týrání dětí mají podle obžaloby na svědomí nejen teta dětí Kateřina Mauerová a Hana Bašová ale i další čtyři lidé, mezi nimi matka hochů Klára Mauerová a právě i Škrlová.

Škrlová nařčení odmítá a tvrdí, že byla sama týrána a sexuálně zneužívána. Podle posudků je přitom panna. Části z nich hrozí maximálně osm let vězení, někteří by mohli dostat až 12 let.


7. den soudního líčení

O tom, co předcházelo sedmému dni líčení, čtěte zde.

Jak 7. den soudu hájil obhájce Milan Staněk Jana Turka čtěte zde.

O tom, co čeká Jakuba a Ondru v dospělosti, čtěte zde.


Výpovědi z 6. dne líčení:

Co řekla ředitelka Klokánku Ditta Pokorná čtěte zde.

Co řekla soudkyně Jaroslava Rezová čtěte zde.

Co řekla soudní znalkyně o psychice Ondry a Jakuba čtěte zde.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud