Kluci možná budou týrat vlastní děti

Jakub a Ondřej
Autor: ČTK - 
27. června 2008
14:33

Týraní chlapci Ondřej a Jakub, by se mohli v budoucnu stejně chovat i ke svým dětem. V posudku na chlapce, který dnes zazněl na jednání Krajského soudu v Brně, to uvedl psychiatr Viktor Hartoš.

Děti byly podle obžaloby mučeny svou matkou, tetou a dalšími čtyřmi lidmi. Části obžalovaných hrozí až osm let vězení, některým ale až 12 let.

Byli zavíráni do klecí, museli plnit různé úkoly a byli trestáni za jejich nesplnění. Obžaloba dokonce tvrdí, že jednomu z dětí vyřízli tyrani kus kůže z hýždě.

Budou se chovat chlapci stejně ke svým potomkům?

Chlapci mohou opakovat stejný model chování vůči svým dětem, stojí v posudku. Hartoš také upozornil na to, že trauma bude chlapce ovlivňovat po celý život a bude mít vliv na jejich partnerský život a chování vůbec.

Chlapci teď podle něj potřebují intenzivní psychoterapeutickou péči, jinak hrozí druhotné zraňování a vystavování nadbytečné psychické zátěži.

Z "Pohádek ovčí babičky" se přítomným dělalo zle...

Soudní jednání se pro veřejnost otevřelo až po 13 hodině. Dopoledne si účastníci prohlédli tříhodinové video nalezené v domě Kláry Mauerové. Kazeta je označena jako "Pohádky ovčí babičky". Přísedící a někteří obhájci se k materiálu, který viděli, nechtěli vyjadřovat.

Obhájce Barbory Škrlové Richard Novák uvedl, že se místy od obrazovky odvracel, protože mu to "nedělalo dobře".

 


7. den soudního líčení

O tom, co předcházelo sedmému dni líčení, čtěte zde.

Jak 7. den soudu hájil obhájce Milan Staněk Jana Turka čtěte zde.


Výpovědi z 6. dne líčení:

Co řekla ředitelka Klokánku Ditta Pokorná čtěte zde.

Co řekla soudkyně Jaroslava Rezová čtěte zde.

Co řekla soudní znalkyně o psychice Ondry a Jakuba čtěte zde.

 

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud